Bu haber kez okundu.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ TÜRKİYE SİZLERİ ASLA UNUTMAYACAK!
Türkiye 15 Temmuz 2016 gecesi TSK içerisinde bulunan bir grup vatan haini askerin darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Tankları meydanlara indiren, F-16'larla bomba yağdıran, Kobra helikopterleri ve kandırdıkları askerleri kullanarak halkın üzerine ateş açan ve hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet büyüklerine suikast girişiminde bulunmaya dahi cüret gösteren bu vatan hainlerini bu millet asla unutmayacak.

Etkisini yıllar sonra bile üzerimizden atamayacağımız bu darbe girişiminde vatan haini bir grup askerin silahlarından çıkan kurşunlara siper olan, demokrasimiz, özgürlüğümüz ve vatanın bölünmez bütünlüğünü kormak için kendisini feda ederek şehit olan kahramanlarımızı da bu millet asla unutmayacak.

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi gecesi siyasi irade, halk, vatanını seven ve hainliğe katılmayan askerlerimiz ile emniyet mensupları darbeye hayır diyerek yaşananlara karşı çıktı ve bu hain girişimi başarısızlığa uğrattı. Fakat gözünü kan bürümüş ve adeta cinnet haline geçmiş olan darbecilerin saldırıları bir daha silinmemek üzere hafızalarımıza kazındı.

Ülkemizde darbe yaparak bir iç savaşa sokmaya çalışan darbeci hainler, geçmiş darbelerde ve savaşlarda asla dokunulmayan ve halkın iradesini temsil eden Milletvekilleri'nin o an içerisinde oldukları Meclis'i de savaş uçaklarıyla bombaladılar. Sivil halkın üzerine helikopterlerden ateş açacak kadar insanlıktan çıktılar, Boğaziçi Köprüsü'nde masum vatandaşlarımızı gözlerini kırpmadan kurşuna dizdiler ve hatta üzerlerinden tankla geçerek ezdiler. Tüm bu planladıkları darbe girişiminin ve uyguladıkları vahşetin başarıya ulaşacağını hayal ediyorlardı, ancak başaramadılar.

DAYANIŞMA KAMPANYASI

Başbakanlık, 15 Temmuz şehitleri aileleri ve gazilerimizin kederlerini birlikte paylaşmak için '15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası' başlattı. Tüm GSM operatörlerinden '15 Temmuz Yazıp' 1507'ye SMS göndererek katılabileceğiniz kampanya için ayrıca bazı bankalarda yardım hesapları açıldı. Şehit aileleri ile gazilerimizin kederlerini bir nebze de olsa hafifletmek için 'Haydi Türkiye! Şehitlerimiz için El Ele' diyoruz.

15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası detayları için aşağıdaki görsele tıklayın.240 KAHRAMAN ŞEHİT OLDU

Darbe girişimi gecesi kahramanca direniş gösteren bu millet 173'ü sivil olmak üzere tam 240 şehit verdi. Bu kahraman millet hem darbeye asla geçit vermeyeceğini hem de Türk'ün gücünü bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.HÜRRİYET'TEN DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN VEFA SAYFASI

Hürriyet 15 Temmuz Demokrasi özel sayısı hazırladı. Şehit ailelerinden derlenen hikayelerin yer aldığı sayfada şehitlerimizin aileleri, darbecilerin saldırısında can veren şehitlerimizi, onların hayatları ve hayalleri anlatılıyor.

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ

İlhan Varank
Ahmet Kocabey
Emrah Sağır
Mehmet Şefik Şefkatlioğlu
Türkmen Tekin
Hüseyin Kısa
Muhammed Ali Aksu
Mahir Ayabak
Zekeriya Bitmez
Ümit Yolcu
Akın Sertçelik
Erol Olçok
Abdullah Tayyip Olçok
Mete Sertbaş
Tahsin Gerekli
Muhammet Ambar
Çetin Can
Askeri Çoban
Samit Uslu
Burhan Öner
Fatih Satır
Yalçın Aran
Şeyhmus Demir
İsmail Kefal
Mustafa Kaymakçı
Onur Kılıç
Osman Yılmaz
Recep Büyük
Mehmet Yılmaz
Gökhan Esen
Mehmet Ali Kılıç
Kemal Ekşi
Halil Kantarcı
İbrahim Yılmaz
Murat Kocatürk
Erkan Pala
Onur Ensar Ayanoğlu
Muhammed Fazlı Demir
Murat Demirci
Muharrem Kerem Yıldız
Halil İbrahim Yıldırım
Şuayip Seferoğlu
Kader Sivri
Servet Asmaz
Cemal Demir
Adil Büyükcengiz
Mustafa Direkli
Recep Gündüz
Ayşe Aykaç
Vedat Barcegci
Burak Cantürk
Fahrettin Yavuz
Erdem Diker
Metin Arslan
Murat Akdemir
Murat Naiboğlu
Mahmut Coşkunsu
Şirin Diril
Batuhan Ergin
Mustafa Cambaz
Erkan Yiğit
Sedat Kaplan
Ahmet Özsoy
Ali Anar
Ali İhsan Lezgi
Ali Karslı
Ali Mehmet Ürel
Edip Zengin
Emrah Sapa
Fazıl Gürs
Fuat Bozkurt
Hakan Gülşen
Hakan Ünver
Hasan Yılmaz
Hüseyin Güntekin
İbrahim Ateş
Lokman Biçinci
Lütfü Gülşen
Mehmet Gülşen
Mustafa Avcu
Mustafa Özgür Kabasakal (Şahbaz)
Mustafa Yaman
Muzaffer Aydoğdu
Yılmaz Ercan
Ömer Takdemir
Ömer Can Açıkgöz
Ramazan Konuş
Samet Cantürk
Serhat Önder
Uhud Işık
Ümit Çoban
Ümit Güder
Yasin Naci Ağaroğlu
Yasin Yılmaz
Yusuf Elitaş
Barış Efe
Yunus Emre
Mehmet Güder
Murat Mertel
Hasan Kaya.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ismail 4 yıl önce

Allah o sehit kahramanlardan razi olsun, ama gazi olanlarda en az onlar kadar kahramandir, o gece direnen vatan icin ölümü göze alan herkes kahramandir.