Bu haber kez okundu.

15 Temmuz'un çocuk şehitleri ve gazileri için film hazırlandı
AK Parti Kadın Kolları 15 Temmuz'un gazi ve şehit çocuklarının öykülerini derledi. Kadın erkek, genç yaşlı çocuk demeden 15 Temmuz gecesi döküldü Türkiye sokaklara. 15 Temmuz ihanet gecesinde 240 vatan evladı, Demokrasi ve Milli İrade aşığı şahadete yürüdü. Aralarında öyle isimler vardı ki yaşları çocuk, yürekleri kocaman yiğitlerdi. Tıpkı 16 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçak gibi. Babasını yalnız bırakmayan Andullah Tayyip, başından vurularak şehit edildi.

Ana kuzusuydu 15 yaşındaki Mutlu Can Kılıç, 16 yaşındaki Muteber Ayabak. AK Parti Kadın Kolları 15 Temmuz darbe gecesinin şehit ve gazi olan çocukları için kısa film hazırladı. O gecenin kahramanlarından çocuk gaziler yaşadıklarını anlattı. 15 Temmuz'un çocuk gazileri ve şehitleri kısa filminde yalnız çocuk kahramanlar yer almadı. Çocukların gözünden darbe ve darbe girişimi gecesine yer verildi.

AK Parti Kadın Kolları tarafından hazırlanan ''Kadın Kollarından 15 Temmuz şehit ve gazi çocuklar için filmi''ni aşağıdan izleyebilirsiniz.Videoda bizi etkileyen sahnelerden birisini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bizleri bu haberi hazırlarken gözyaşlarına boğan ve 15 yaşında şehit olan Mutlu Can Kılıç'ın annesi Yıldız Kılıç'ın dilinden dökülen ''acaba öldüğü zaman annem mi dedi babam mı dedi, hangimizi çağırdı...'' sözleri yaşanan acının ne kadar yürek yakıcı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
eylül durmaz 3 ay önce

ömer abim cok üğünüm