Bu haber kez okundu.

15 Temmuz Yüzyılın İhaneti Yüzyılın Zaferi

Adalet Bakanlığı 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşanan tüm olayların anlatıldığı bir çalışma hazırladı. İstiklal Marşı'mız ile seslendirilen ve o geceye ait görüntülerin yer aldığı ''15 Temmuz Yüzyılın İhaneti Yüzyılın Zaferi'' isimli 220 sayfalık bu çalışmada darbe girişimi gecesinde bombalanan TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Özel Harekat Polis Merkezi ve Genelkurmay Başkanlığı, darbeci hainlerin kullandığı Tanklarla kapatılan Boğaz Köprüsü ve Türk milletinin o gece canı pahasına yaptığı vatan savunmasından kesitler sunuluyor. Çalışmayı görüntülemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Gazi Meclis tarihinde ilk defa bombalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) üniformalı askerleri ile birlikte darbe girişimi çabaları kahraman Türk milletinin mücadelesi ile bastırıldı. FETÖ'cü hain odakların Türkiye'yi işgal planı onurlu ve vatansever TSK mensuplarının, Emniyet güçlerinin ve kahraman Türk halkının silahlar ile tanklara göğsüne siper olmasıyla bertaraf edildi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşanan istiklal mücadelesinde aralarında Özel Harekat Polisi ve vatansever Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin de olduğu 200'den fazla kişi şehit düşerken 2000'den fazla kişi de yaralandı.


Devletin stratejik kurumlarını bombaladılar

Darbe girişimi sonrasında hükümet FETÖ ve diğer terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele başlattı. İlan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kararı ile teröristlere karşı başlatılan operasyonlar ve soruşturmalar kapsamında başta FETÖ terör örgütü olmak üzere diğer örgütlere üye olan, onlara destek veren ve terör faaliyeti içerisinde olan binlerce kişi kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç edilerek, devlet kurumlarında büyük bir temizlik başlatıldı. Türkiye'nin teröre karşı verdiği mücadele güvenlik güçleriyle ve vatansever Türk halkının dayanışması ile halen devam etmektedir.

15 Temmuz Yüzyılın Zaferi için (adalet.gov.tr/15temmuz) sayfasına gidiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×