Öne Çıkanlar survivor 30 nisan neler olacak adnan öztürk nereli biyografisi Adnan Öztürk Kimdir feto adnan öztürk ne iş yapıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Doodle oldu!

Birçok önemli gün ve tarihleri unutmayarak doodle hazırlayan Google, bu yıl da 23 Nisan'ı unutmadı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı için internet devi Google özel bir Doodle yayınladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Doodle oldu!
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl da hatırlayan Google, 23 Nisan Doodle'ı hazırladı. Bugün Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

Çocukların en mutlu günlerinden ve ulusal bayramlarımızdan birisi olan 23 Nisan için Google'dan özel bir Doodle geldi. Kırmızı zemin üzerine çocuk resimlerinin işlendiği 23 Nisan Doodle'ın da ayrıca ülkemizin şanlı bayrağının ay ve yıldızı yer alıyor.


DÜNYADA KUTLANAN İLK ÇOCUK BAYRAMI 23 NİSAN!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyanın ilk kutlanan çocuk bayramıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu bayramda gerçekleşen şenliklere ve törenlere yabancı devletlerin çocukları da katılım göstermektedir. Çocuklara ayrı bir değer veren Atatürk, onları okullarında ziyaret eder, derslerine katılır ve onlarla sohbet ederdi.

Atatürk çocuklar için ''Bugünün küçükleri yarının büyükleridir'' ifadesini kullanmıştır. Mustafa Kemal, 23 Nisan'da ülke yönetiminin bayram süresince çocuklara bırakılması geleneğini de başlatmıştır. Bu nedenle her 23 Nisan'da ülkedeki yerel ve seçimle gelen makamlar bir süreliğine çocuklara bırakılmaktadır. Bu gelenek halen devam etmektedir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×