Bu haber kez okundu.

3. Havalimanı'nın Uzaydan Görüntüleri...

Bittiğinde dünyanın en büyük havalimanı ünvanını alacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın uzaydan görüntüleri yayımlandı. Büyüklüğü nedeniyle helikopterden bile görüntülenemeyen 3. Havalimanı'nın uzaydan çekilmiş görüntüleri haberimizde...

"O KADAR BÜYÜK Kİ, UZAYDAN ANCAK GÖRÜNTÜLENEBİLİYOR"

İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu, Habertürk’ten Gökhan Artan'a İstanbul Yeni Havalimanı'yla ilgili açıklamalarda bulundu. Akçayoğlu: "O kadar büyük bir proje ki uzaydan görülebilecek bir iş bu. Helikopterle bile tamamını göremiyoruz. Dünyanın en büyük havalimanı yapılanması. Uçaktan baktığımızda ancak tüm alanı görebiliyoruz" dedi.

İLK ETAP 29 EKİM 2018'DE AÇILACAK

İlk etabı tamamlandığında yılda 90 milyon yolcuya hizmet sunucak olan  3.Havalimanı'nın yolcu terminali binası 1.3 milyon metrekare ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olacak.. Şu anda inşaatın yüzde 61,75'i tamamlandı. İlk etabının açılış tarihi ise 29 Ekim 2018 olarak öngörülüyor.

SAN MARİNO'DAN DAHA BÜYÜK

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü ünvanını eline alacak olan İstanbul Yeni Havalimanı 76,5 milyon metrekare alan üzerinde yükseliyor. Bu haliye San Marino ülkesinden bile daha büyük olacak.

BÜTÜN ÖDÜLLERE TALİBİZ

İstanbul Yeni Havalimanı’nın dünyada sadece en büyük havalimanı sıralamasını değil en güzel havalimanı sıralamasını da değiştireceğini dile getiren Akçayoğlu, "Bu özel proje tasarımından tutun içerisindeki ekipmanlarına kadar çok akıllı olacak. Tabii ki en güzel havalimanı iddiamız olacak. Tasarımda ödüller de aldık. Açıldığında da ödüllere aday olacağını sıralamaya gireceğine inanıyoruz" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×