Bu haber kez okundu.

30 il daha Büyükşehir oluyor! Cumhurbaşkanı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Partili milletvekillerini ağırladı. Vekiller ile bir toplantı yapan Erdoğan, Büyükşehir olmak için aranan nüfus sayısının düşürülmesini ve bu yönde yeni düzenlemeler yapılmasını istedi. Hangi iller büyükşehir olacak? sorusu ise henüz netlik kazanmadı.

BÜYÜKŞEHİR OLACAK İLLER

Sabah'ın haberine göre; Milletvekilleri toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, büyükşehir kapsamında olmayan illere hizmet götürülmesinde zorluklar yaşandığını ve farklı imar kararları alındığını aktardı. Bunun üzerine Erdoğan, yeni bir düzenleme yapılacağını ve büyükşehir olmak için aranan nüfus sayısının düşürüleceğini ifade etti. Erdoğan, ''Büyükşehir sayısı 50-60'ı bulabilir. Büyükşehir merkez belediyeler güçlendirilecek.'' diyerek 30 ilin daha büyükşehir olabileceğinin müjdesini verdi.

ERDOĞAN - PUTİN GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleri ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le olan telefon görüşmesinin detaylarını da paylaştı. Erdoğan, Putin ile 3 kez görüştüğünü ve Suriye'de Türk askerlerine yapılan hava saldırısının Rusya ile hiçbir ilgisi olmadığını aktardı. Erdoğan, ''İki ülkenin Suriye'de insanı yatırımlar yapması konusunu da konuştuk. Hastane, okul gibi ortak çalışmalar da yapacağız. Zaten saldırıları rejim üstlendi" dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelenin kararlılıklar devam edeceğini de ifade etti. Mağdur olanlarla ilgili şikayetler geldiğini belirten Erdoğan, ''Bazı mağduriyetler olması, mücadeleye zarar vermemeli. Başarılı olsalardı, tüm millet mağdur olacaktı" diye konuştu. (SABAH)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×