Bu haber kez okundu.

40 bin memur alımı hangi kurumlara yapılacak?

2016 yılı kamu memur alımları ile ilgili detayları sizler için derledik. 2016 yılında Türkiye kamu tarihinin en büyük memur alımı için hükümet harekete geçti. 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında görevden alınan, görevden uzaklaştırılan ve tutuklanarak memuriyetine son verilen yaklaşık 70 bin personelin yerine yeni memur alımı yapılacak.

Son günlerde kamu kurum ve kuruluşları personel alım ilanları ardı arkasına yayınlanıyor. Bazı kurumlarda da atama ve başvurular yapılmaya devam ediyor. Yeni kamu personel alım ilanlarına göre en çok memur alımı İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Mili Eğitim Bakanlığı'na yapılacak. Peki 2016 yılında kaç memur alınacak? 2016 memur atama tarihleri ne zaman? 2016 yılında hangi kurumlara memur alımı yapılacak? İşte 2016 memur alımı detayları...

HAVA KUVVETLERİ PERSONEL ALIMI

Hava Kuvvetleri Komutanlığı personel alım ilanı çıktı. Buna göre Hava Kuvvetleri'ne 5 bin sözleşmeli er alımı yapılacak. Hava Kuvvetleri Personel alım başvurusu ise kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Kurumda çalışmak isteyen kişiler başvurularını bu yıl sonuna kadar yapabilecekler. Başvuru şartları arasında T.C. vatandaşı erkek olmak ve en az ilköğretim mezunu olmak şartları aranıyor.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI

10 bin polis memuru alımı: Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yayımladığı 10 polis alımı ilanı ile 9 bin erkek ve bin kadın polis memuru adayı alımı yapılacağını duyurdu. Polis memuru alımı ön başvurular 19 Ağustos 2016 tarihine kadar yapılabilecek. Polis alımı şartları arasında üniversite mezunu olmak yada 2015 - 2016 KPSS sınavlarına girerek bunlardan birisinden P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak şartı aranıyor. Polis alımı başvuruları Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden yapılabiliyor. Yaş şartının da arandığı kurumda, başvuru yapacak olan adayların 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

10 bin polis memuru alımı detayları için tıklayın

Komiser yardımcısı alımı: Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 2 bin komiser yardımcısı alınacak. İlk derece amirlik eğitimi alındıktan sonra yapılacak atamaların ardından göreve başlayacak olan personelin bin 800'ü erkek, 200'ü de kadın adaylardan oluşacak.

BTK PERSONEL ALIMI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 45 uzman yardımcısı alım ilanı yayımladı. KPSS'den 70 puan almak şartı aranan BTK personel alımı için başvurular 6 Eylül 2016 tarihine kadar BTK internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) görevden alınan öğretmenlerin yerine yeni öğretmen alımı yapacak. Bu kapsamda 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağı duyuruldu. Sözleşmeli öğretmen başvuruları ise başladı. Sözleşmeli öğretmen başvurusu yapmak isteyen öğretmen adaylarının 2016 KPSS sınavından en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.

15 bin sözleşmeli öğretmen alımı detayları için tıklayın

Başvurusu değerlendirilen öğretmen adayları sözlü sınavlarda başarılı oldukları takdirde görev yerlerine gönderilecekler. Sözleşmeli öğretmen kontenjanları arasında en fazla kontenjan ise 4334 kişi ile sınıf öğretmenliği oldu.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı 3000 hakim ve savcı adayının alınacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı başvurular, 11 - 20 Ekim 2016 tarihleri arasında bireysel olarak internet üzerinden ya da ÖSYM başvuru merkezlerinden yapılacak.

PERSONEL ALIMI YAPACAK DİĞER KURUMLAR

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 14 Uzman Personel, 1 (Bir) Destek Personeli

Konya Selçuk Üniversitesi 27 akademik personel

Hacettepe Üniversitesi 3 akademik personel ve 94 sözleşmeli personel

Savunma Sanayii Araştırma Ve Geliştirme Enstitüsü de 2 personel alımı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×