675 ve 676 sayılı KHK ile ihraç ve göreve iade listesi yayınlandı

Bugün yayımlanan 675 sayılı ve 676 sayılı KHK'da görevden ihraç edilen ve göreve iade edilen kamu görevlileri isim listesi yer alıyor. Buna göre, 2'si general 39 TSK personeli göreve iade edildi. TBMM'de 32, Yargıtay'da 183 personel memurluktan çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu ile kabul edilen yeni KHK'lar son derece önemli düzenlemeleri beraberinde getirdi. Bunlardan en önemli olanı ise 675 sayılı KHK. Zira bugün yürürlüğe giren kararnamede hem yeni ihraçlar hem de göreve iade edilen kamu personellerinin isimleri yer alıyor.

675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında görevli 10 binin üzerinde memurun ihraç edildiği belirtiliyor. Listelerde TBMM'ye, Milli Eğitim Bakanlığı'na, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve daha birçok kuruma iade edilen personellerin isimleri yer alıyor. Öte yandan kapatılan televizyon ve radyolar ile tekrar açılan radyo ve televizyon listeleri de Resmi Gazete'de yayımlandı. Bunlara ulaşmak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

İhraç edilen memurların isimleri için TIKLAYIN
Rütbeleri sökülen emniyet mensupları için TIKLAYIN
Göreve iade edilen TSK personeli için TIKLAYIN
Göreve iade edilen TBMM ve Yargıtay'dan çıkarılanlar için TIKLAYIN
İlişiği kesilip iade edilen öğrenciler listesi için TIKLAYIN
Kapatılan dergi, televizyon ve gazeteler için TIKLAYIN
675 sayılı KHK tam metni için TIKLAYIN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×