Bu haber kez okundu.

689 Sayılı Yeni KHK ile kapatılan kurum ve kuruluşlar tam liste

OHAL kapsamında yayımlanan 689 sayılı KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan 18 vakıf, 14 dernek ve 13 sağlık kuruluşu kapatıldı. Hangi kurumlar kapatıldı detaylı liste abchaber.com aracılığıyla sizlerle.

HAL kapsamında 689 ve 690 sayılı 2 yeni KHK Resmi Gazete'de yayınlandı.

OHAL kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 689 ve 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi gazete'ni yeni sayısında yayımlandı. Buna göre; 3 bin 939 kişi kamudan ihraç edilirken, 235 kamu personeli ise görevine iade edildi. 14 dernek kapatıldı, 5 dernek ise tekrar açıldı.

Yeni yayınlanan KHK'lara göre; TBMM'de 3 personel görevlerinden ihraç edildi. Muhtar ve korucuların SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi de yayınlanan KHK'lar kapsamında...

HANGİ KURUMDAN KAÇ KİŞİ ÇIKARILDI İŞTE İSİM LİSTESİ 

Kamudan 3939 kişi, Adalet Bakanlığı’ndan 1127 kişi, Yargıtay’dan 19, YSK’dan 6 kişi,  Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri’nden 1066 kişi, YÖK’ten 484 akademisyen ihraç edildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×