Bu haber kez okundu.

ABD donanmasının Twitter'daki yıldönümü paylaşımı tepki çekti

Amerika Birleşik Devletleri donanması resmi sosyal medya hesabından, 241'inci yıldönümü sebebiyle 1. Berberi Savaşı'nın konu edildiği bir tablonun da yer aldığı tweet paylaştı.

Trablus kıyılarında Türk bayrağıyla savaşan askerlerin öldürüldüğünü anlatan temsili tablo paylaşımı, Türk kullanıcıların büyük tepkisini çekti. Donanmaya ders niteliğindeki cevaplar dikkatlerden kaçmadı.


Paylaşımda ''Amerika'nın denizcileri çetin, cesur ve hazırdır'' ifadesi yer alıyor.

Sadece Türk değil yabancı kullanıcıların da tepkisine neden olan paylaşım için herkes, bunun Türk Amerikan ilişkilerinde yaşanan hassasiyetin olduğu bir döneme denk gelmesinin manidar olduğu ve bu noktada uygun bir paylaşım olmadığı konularında birleştiler.

ABD DONANMASI PAYLAŞIMINA YAPILAN YORUMLAR

ABD donanmasının küstah paylaşımına tepki olarak sosyal medya kullanıcıları çok sert mesajlar attı. Bazı mesajlarda ABD donanmasının adının karıştığı eşcinsellik konusu gündeme getirilirken bazılarında ise Mustafa Kemal Atatürk'ün resimleri paylaşılarak, ''ABD'ye biz hazırız, Anadolu'ya bekleriz'' mesajı verildi. Bunlardan bazıları şöyle;

GÜÇLÜYÜZ, CESURUZ, HAZIRIZ

Bir diğer kullanıcı da Amerikan donanmasının paylaşımında yer verdiği söze atıfta bulunarak, Türk askerinin ''Güçlüyüz, Cesuruz, Hazırız'' ifadelerinin bulunduğu bir fotoğrafı paylaşarak tepkisini gösterdi. Bu paylaşım Türk askerinin ve halkının milli iradesini ve iman dolu cesaretini bir kez daha ortaya koyuyor.


 AMERİKAN İŞKENCESİ

Bu kolaj çalışmasında, Irak ve Afganistan'da tutuklanarak Guantanamo hapishanesine götürülen kişilere yapılan işkence fotoğrafları yer alıyor. Amerika bu yaptıkları görmezden gelmeye devam ediyor.


 


ÇANAKKALE ve 15 TEMMUZ KAHRAMANLARI

Bu paylaşımda ise Çanakkale Savaşı'nda sırtlandığı top mermisini düşman üzerine fırlatarak savaşın seyrini değiştiren Seyid Onbaşı, 15 Temmuz darbe girişiminin kahramanı Ömer Halisdemir ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Obama ile aralarındaki samimi poz ABD donanmasına gösteriliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×