Bu haber kez okundu.

Abdullah Gül'den Baykal'ın sözleri için ilk açıklama geldi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazını kılmak üzere Esenyurt'taki Serhan Tirit Merkez Camii'ne geldi. Gül, camiye girişinde karşılaştığı vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.Namazın ardından açıklama yapan Abdullah Gül Baykal'ın sözlerine tepki: "Açıkçası ben hiç ciddiye almadım söylediklerini ciddiye almadım" dedi.

KAMUOYUNUN VİCDANINA BIRAKIYORUM

Bazı arkadaşlar saygı çerçevesini de aşarak benim ne yapmam gerektiğini söylemeye kalktılar. Bazı çevreler başta ben olmak üzere Ak Parti’nin gerçek öncüleri kurucuları emeği geçmiş arkadaşlar hakkında ağza gelmeyecek laflar ahlak dışı davranışlar edep dışı, bunların nasıl organize olduğunu herkes biliyor. Bunları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

BEN HİÇ CİDDİYE ALMADIM

Geçen günlerde bir siyasetçinin kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler, o konuşmada, beni de söz konusu etti. Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri. Önceden de biliyorum 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar. 

7 SENE TARAFSIZ CUMHURBAŞKANLIĞI YAPTIM

Ben 7 sene tarafsız olarak Cumhurbaşkanlığı yaptım. Sonra ayrılınca da günlük siyasete girmeyeceğimi defalarca söyledim. Birikimimi yeri geldiğinde ülkemizi yöneten değerli arkadaşlarla paylaştım, kamuoyuyla paylaştım, paylaşmaya da devam edeceğim. Ülke kutuplaşmanın ve seçim yorgunluğu içinde. Dışarıda ulusal çıkarları tehditler var. İçeride sorunlar var. Herkesin bunu çözmek için elinden geleni yapması gerekir, Yurtdışından kaynaklanan tehlikeler var. Bunları aşmak için soğukkanlı şekilde hareket edilmesi gerekiyor. Bizi polemiğe sokmak için uğraşanları ciddiye almam. Hepinize çok teşekkür ederim." dedi.

CUMHURBAŞKANI SERT ELEŞTİRMİŞTİ

"Fitne hareketi"

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın "Adayımız CHP'li olmayabilir. Abdullah Gül ismi gelirse ciddiye alırım" sözü sonrasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu bir virüs hareketidir, fitne hareketidir. Deniz Baykal kendi başının çaresine baksın" demişti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×