Bu haber kez okundu.

Adil Gür referandum anketi sonuçları evet hayır oy oranı inanılmaz!

Adil Gür merakla beklenen 16 Nisan referandum anket sonuçlarını açıkladı. 1 Kasım 2015 genel seçimlerini doğru tahmin eden tek araştırma şirketi A&G'nin merakla beklenen Anayasa Değişikliği halk oylaması anket sonucunu Adil Gür açıkladı. A&G son referandum anketi sonuçlarına göre EVET oranları yüzde 60.8, HAYIR oranları ise yüzde 39.2 çıktı.

Referandum oylamasına yönelik yapılan araştırma, 8 - 13 Nisan 2017 tarihleri arasında Türkiye genelinde 47 ildeki 252 mahalle, köy ve beldede, 18 yaş ve üzeri toplam 6 bin 48 kişiyle, hanelerde yüz yüze görüşme yoluyla yapıldı. Örneklemin seçilmesinde çok aşamalı, tabakalı ve tesadüfi yöntem, görüşme yapılacak kişilerin belirlenmesinde ise cinsiyet ve yaş sınırı uygulandı. Örneklem seçiminde TÜİK ve Maliye Bakanlığı verilerinden faydalanıldı. Örneklemde Büyükşehir, kent, ilçe ve kır ağırlığa uyuldu.

Araştırma sonuçları hem sahada hem de bilgisayar ortamında çeşitli kontrollere tabi tutuldu. Elde edilen verilerin tutarlılığı gözlemlendi. Araştırmanın hata payı güven sınırları içerisinde artı/eksi yüzde 1.7 olarak açıklandı.

16 Nisan referandum anketi Adana, Adıyaman, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde yapıldı.

ADİL GÜR REFERANDUM ANKETİ SONUCU

Anahtar Kelimeler:
Referandum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×