Bu haber kez okundu.

Adil Öksüz gözaltında kimlerle görüştü?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün hava üssü imamı olduğu şüphesiyle aranan Adil Öksüz'ün bu defa da gözaltındayken telefon görüşmeleri yaptığı belirlendi.

HTS kayıtlarına göre Öksüz, darbe girişiminden iki gün sonra 17 Temmuz'da kendisine ait cep telefonuyla arkadaşı Hasan Balcı'yla telefonda görüştü. Balcı ise görüşmeleri kabul etti. Ancak konuştuğu kişinin Adil Öksüz olmadığını ileri sürdü.

ÖKSÜZ'ÜN ARKADAŞI BALCI TUTUKLANDI

Atatürk Araştırma Merkezi Bilimsel Çalışmalar Müdürü Hasan Balcı, ''görüştüğüm kişi gözaltındaki bir astsubayın oğluydu'' dedi. Bu ifadelerin ardından Balcı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adil Öksüz ise gözaltında telefon görüşmeleri yaptıktan birgün sonra yani 18 Temmuz'da çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı. Firari imamın Ankara'dan İstanbul'a buradan da Sakarya'ya geçtiği belirlenmişti.

GECE 2'DE KAYINPEDERİNE GİTMİŞ

Öksüz'ün kayıplara karışmadan önceki son gecesi de aydınlatıldı. Gece Sakarya'ya geçen Adil Öksüz, saat 02.00'de kayınpederi Doktor Cevat Yıldırım'ın evine gitti. Kayınpederiyse Öksüz'ün 15 Temmuz gecesi kendilerine, ''Gölbaşı'ndaki yol kontrolü esnasında yakalandım. Mahkemede suçsuz olduğum anlaşıldı, serbest kaldım'' diyerek anlattığını söyledi.

''KAHVALTIDAN SONRA EVDEN AYRILDI''

Kayınvalidesi Hatice Yıldırım da Adil Öksüz'ün kayıplara karışmadan önceki son dakikalarını anlattı. Yıldırım ifadesinde, Öksüz'ün sabah 08.00'de uyandığını, kahvaltısını yaptığını ve sonra işe gidiyorum diyerek evden ayrıldığını belirtti.

Şimdi kayıplara karışan Öksüz'ün ''gözaltındayken telefon görüşmelerini nasıl yapabildi?'' sorusu cevaplanmayı bekliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×