Bu haber kez okundu.

Adil Öksüz nerede? İncirlik'te görüldüğü iddia edildi

FETÖ'nün TSK imamı Adil Öksüz İncirlik'te mi? Darbe girişiminin 1 numaralı ismi olarak yaklaşık 4 aydır her yerde aranan Fetullahçı Terör Örgütü'nün Türk Silahlı Kuvvetleri imamı Adil Öksüz hakkında eğer doğruysa büyük ses getirecek bir iddia son dakika gündeme düştü.

Yeni Şafak'ın haberine göre, en son Sakarya'nın Akyazı İlçesindeki bir yayla evinde görülen Adil Öksüz'ün buradan alınarak İncirlik'e götürüldüğü ve buradan da uçaklarla Amerika Birleşik Devletleri'ne kaçırılmış olabileceği iddia edildi. Henüz konuyla ilgili Emniyet ve İstihbarat birimlerinden resmi bir açıklama yapılmadı.

Darbeyi planlayan şüpheli olarak uzun süredir aranan Adil Öksüz'ün yakalanması için Emniyet ve Milli İstihbarat Teşkilatı, Türk hackerlardan oluşan özel bir ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan araştırmalara göre, Öksüz, darbe girişiminin hemen ardından Sakarya Akyazı'da görüldü. Ancak tüm aramalara rağmen henüz yakalanamadı.

İNCİRLİK ÜSSÜ'NDE Mİ?

Herkesin merak ettiği Adil Öksüz nerede? sorusunun cevabı olarak iki güçlü iddia ortaya atıldı. Bunlardan ilki, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü'nde yakalanarak gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Öksüz'ün İncirlik Hava Üssü'ne sığınmış olabileceği, diğer ise Akyazı'da saklandığı yerden alınarak İncirlik Üssü'ne götürüldüğü ve oradan da ABD uçaklarıyla Türkiye'den kaçtığı.

ABD'YE AİT KARGO UÇAĞIYLA KAÇIRILMIŞ OLABİLİR

Adana'da konuşlu bulunan ve Amerikan ordusu tarafından kullanılan İncirlik Üssü'nde tüm askeri faaliyetler gizli yürütülüyor. Bunun sebebi ise Türkiye'nin İncirlik'te denetim yetkisinin olmaması. Bu nedenle de Öksüz'ün kolay bir şekilde orada saklanabileceği ileri sürülüyor. İncirlik Üssü'ne götürüldüğü iddia edilen Adil Öksüz'ün buradan kargo uçağına bindirilerek Amerika'ya kaçırılmış olabileceği ihtimali değerlendiriliyor.

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

Paralel Devlet Yapılanması’nın bir üyesi olan Adil Öksüz Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi görev yapmaktaydı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 1991 yılında mezun olan Adil Öksüz, 1996 yılında Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.  2003 yılında aynı üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı. Sakarya Üniversitesi’nde yine Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi’nde öğretim görevlisi unvanı ile çalışmaktaydı. 

Kaynak: Yeni Şafak

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×