Bu haber kez okundu.

Adil Öksüz nerede saklanıyor mu Adalet Bakanı açıkladı

ADİL ÖKSÜZ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmalarında bir numaralı şüpheli olarak halen aranmaya devam ediyor. Bugüne kadar emniyet birimlerine pek çok ihbar gelmiş olsa da FETÖ'nün kara kutusu Adil Öksüz henüz yakalanamadı. Darbe girişimi gecesi Akıncı Hava Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı hakimlik tarafından serbest bırakılan ve sonrasında sırra kadem basan Adil Öksüz'le ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ADİL ÖKSÜZ HER YERDE ARANIYOR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazetecilerin bir sorusu üzerine Adil Öksüz'ün şu an Türkiye'nin tüm bölgelerinde arandığını söyledi. Titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü kaydeden Bozdağ, Öksüz'ün polis ve diğer güvenlik birimlerinin yanı sıra vatandaşlar tarafından da arandığını ifade ederek, herhangi bir yerde bulunması veya görülmesi halinde halkın hemen ihbar edebileceğine inandığının altını çizdi.

ADİL ÖKSÜZ HAYATTA MI?

Bakan Bozdağ'a yöneltilen diğer bir soru ise; Adil Öksüz'ün hayatta olup olmadığına ilişkindi. Bozdağ, bu soruya ''şimdiye kadar öldüğüne ya da öldürüldüğüne dair bir bilgi gelmedi'' diyerek cevap verdi.

ADİL ÖKSÜZ BAŞKALARI TARAFINDAN SAKLANIYOR

FETÖ'nün 1 numaralı imamları arasında yer alan Adil Öksüz'ün aylardır bulunamaması akıllarda farklı şüphelerin oluşmasına neden oluyor. Kamuoyunda da Öksüz'ün saklandığı yönünde bir düşünce var. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'da bu düşüncelere katılanlar arasında olduğunu yaptığı açıklama ile dile getirdi. Bakan Bozdağ, Öksüz'ün başkaları tarafından saklandığını düşündüğünü söyledi ve şunları ifade etti:

"Çünkü baktığınız zaman bu kadar bilinen birisinin ve herkesin de üzerinde hassasiyet gösterdiği birisinin kaçtığı zaman bir yerde mutlaka radara düşmesi, görülmesi gerekirdi. Şu ana kadar herhangi bir yerde radara düşmedi, görülmedi. Benim daha önce de ifade ettiğim görüşüm bu; kendisinin kaçıp saklanmasından ziyade onu birilerinin sakladığı, kaçırmak için uygun bir zaman veya yol, yöntem arayışı içinde olduğu kanaati bende var ama eninde sonunda yakalanacak ve yargıya hesap verecektir. Bundan kaçışı olmayacaktır."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×