Bu haber kez okundu.

Adil Öksüz'ün kayınpederi ve kayınvalidesi gözaltına alındı
Adil Öksüz ile ilgili soruşturmalar devam ederken bugün Sakarya'da ikamet eden kayınpederi Cevat Yıldırım ve eşi Hatice Yıldırım gözaltına alınarak, adliyeye sevk edildikleri belirtildi. Mahkemece ifadeleri alınacak olan şahısların akıbeti ise yapılacak olan soruşturma neticesinde belli olacak.

Adil Öksüz her yerde aranıyor. Darbe girişimi sonrasında Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan Adil Öksüz sevk edildiği mahkemece serbest bırakılmıştı. Bunun ardından kayıplara karışan Öksüz'ü arama çalışmaları halen devam ediyor. Adil Öksüz'ün yakalanmasının an meselesi olduğu belirtiliyor.

Mahkemece serbest bırakılan Adil Öksüz, Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde oturan kayınpederi Cevat Yıldırım'ın yanına gelerek '34 SIR 49' plakalı otomobilini kayınpederinin evindeki garaja bıraktıktan sonra kayıplara karıştı. Araçta inceleme yapan polis ekipleri ayrıca Adil Öksüz'ün barınabileceği evlerde ve yayla evlerinde arama yaptı.

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

Paralel Devlet Yapılanması’nın bir üyesi olan Adil Öksüz Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi görev yapmaktaydı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 1991 yılında mezun olan Adil Öksüz, 1996 yılında Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.  2003 yılında aynı üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı. Sakarya Üniversitesi’nde yine Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi’nde öğretim görevlisi unvanı ile çalışmaktaydı. 

Adil Öksüz hakkında detaylı bilgilere 'Adil Öksüz kimdir' bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×