Bu haber kez okundu.

Adıyaman depremi Gaziantep'i de salladı! Son depremler korkuttu

ADIYAMAN depremi merkez üssü Samsat ilçesi olarak açıklandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi son depremler verilerine göre depremin şiddeti Richter ölçeğine göre 5.8 olarak açıklandı. Depremin çevre illerden de hissedildiği açıklandı. Son dakika deprem haberleri Gaziantep başta olmak üzere 4 ilde de sarsıntıların hissedildiği yönünde. AFAD'dan yapılan açıklamada ise depremin yerin 11.5 kilometre altında meydana geldiği ve şiddetinin 5.5 olduğu açıklandı.

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen deprem saat 14.07 sıralarında gerçekleşti. Yerin 10 kilometre altında olan depremde ilk belirlemelere göre can veya mal kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

SON DEPREMLER - 2 MART 2017

Ülkemiz bir deprem kuşağında yer aldığı hemen hemen her gün çeşitli büyüklüklerde sarsıntılar meydana geliyor. Türkiye'deki son depremler ise Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) tarafından takip ediliyor. Depremlerin şiddetini öğrenmek için toplanan veriler ise Son Depremler olarak kamuoyu ile paylaşılıyor. İşte 2 Mart 2017 son depremler listesi...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×