Bu haber kez okundu.

Aileleri ve vatandaşlar darbe şehitleri için dua etti
Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda bulunan '15 Temmuz Demokrasi Şehitliği' arefe gününde hem şehit yakınlarının hem de vatandaşların akınına uğradı. Yakınlarını ziyaret etmek için gelen vatandaşlar da şehitlerin aileleri de demokrasi kahramanları için dua ettiler.

Mezarlığa ziyarete gelen ve şehitlerin kabirlerine de uğrayan vatandaşlardan birisi, ''Rabbim mekanlarını cennet bahçesi eylesin. Keşke hayatta olsalardı da bayramı görebilselerdi. Allah ailelerine, çocuklarına ve yakınlarına sabır versin. Çok üzücü bir olay'' dedi.

15 Temmuz Demokrasi Şehidi Mehmet Kocakaya'nın amcası, yeğeninin mezarı başında gözyaşları döktü ve darbecilere sert tepki gösterdi. Amca Kocakaya, ''Bunu Türkiye'ye yapmayacaklardı. Bu ülkede yediler, içtiler Türkiye'ye hainlik yaptılar. Allah onların yanlarına bu yaptıklarını koymasın.'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan demokrasi şehidi Celaleddin İbiş'in kardeşi de ziyarete gelenler arasındaydı. İbrahim İbiş, ''abim boşuna şehit olmadı, vatanı için şehit oldu. Burada yatan herkes aynı amaç için şehit oldu. Biz onların sayesinde şu an buraya gelebiliyoruz. Vatansız kalmamak için herkes evladını, babasını, annesini, kardeşini toprağa verdi biz de abimizi şehit verdik. Bin tane abim olsa bin tanesinin de bu vatana feda olmasını dilerim'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×