Bu haber kez okundu.

Akın İpek'in FETÖ görüntüsü ortaya çıktı

Akın İpek'in FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in dizinin dibinde çekilen görüntüleri sosyal medyayı salladı. Her fırsatta FETÖ ile alakası olmadığını iddia eden ancak aylar önce yurtdışına kaçan Akın İpek'in ABD'de çekildiği iddia edilen Fetullah Gülen'le görüntüleri ortaya çıktı. Türk hacker grubu Ayyıldız Tim Twitter hesabından paylaşılan görüntülerde Akın İpek olduğu iddia edilen kişinin FETÖ elebaşıdan talimatlar aldığı görülüyor.

AKIN İPEK'İN FETULLAH GÜLEN'LE ÇEKİLEN VİDEOSUFETÖ finansörü Akın İpek her fırsatta FETÖ ile bağlantısı olmadığını inkar ediyordu. Ancak Ayyıldız Tim'in yayınladığı görüntüler sonrasında bu inkarın yalan olduğu da ortaya çıkmış oldu. Fetullah Gülen ile Akın İpek'in yan yana göründüğü görüntülerde Akın İpek olduğu iddia edilen kişi yaptıkları bir projeyi ''sınıflarımızda böyle efendim'' diyerek gösteriyor. Bu söylemden Akın İpek'in Fetullah Gülen'e bir okul projesi gösterdiğini anlamak mümkün. Öte yandan videoda Akın İpek olduğu iddia edilen kişinin Fethullah Gülen'den talimatlar aldığı da anlaşılıyor.AYYILDIZ TİM'DEN AKIN İPEK FETÖ VİDEOSU

Akın İpek'in Fethullah Gülen'in dizinin dibindeki görüntülerini ortaya çıkaran milli hacker grubu Ayyıldız Tim Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Akin Ipek paralel degilim ?! Burda yeni sarayinizin tasararimini mi yapiyordunuz fetonun ?'' ifadelerini kullanarak Akın İpek'e soru yöneltti. Akın İpek'in bu soruya nasıl yanıt vereceği ya da yanıt verip vermeyeceği merak konusu.

AKIN İPEK KİMDİR?

Tam adı Hamdi Akın İpek olan Akın İpek, 3 Mart 1963 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir. Adı FETÖ terör örgütü ile birlikte anılan Akın İpek Türk Eğitim Derneği (TED)'de okuduktan sonra İngiltere'de ekonomi, Hacettepe Üniversitesi'de ise İşletme eğitimi almıştır. Aslen Kahramanmaraş'lı olan Akın İpek, 1948 yılında babası Ali İPEK tarafından kurulan İpek Matbaacılık ve Koza İpek Holding yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. Akın İpek'in en bilinen şirketleri arasında bir televizyon kanalı bulunuyor. Akın İpek'in sahibi olduğu Kanaltürk kanalı FETÖ soruşturması kapsamında kapatıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×