Bu haber kez okundu.

Alçak saldırıyı terör örgütü PKK uzantısı TAK üstlendi

İZMİR Adliyesi saldırısında flaş gelişme! Bayraklı'da bulunan Adliye önünde düzenlenen ve biri polis 2 kişinin şehit olduğu hain saldırının ardından PKK çıktı. Silah ve bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıyı PKK'nın uzantısı TAK üstlendi.

İzmir Adliyesi'ne düzenlenen saldırıyı hangi örgütün yaptığı bugün ortaya çıktı. Polis memuru Fethi Sekin ile Adliye çalışanı Musa Can'ın şehit olduğu kalleş saldırıyı bölücü terör örgütü PKK'nın sözde gençlik yapılanması ve intihar timi TAK üstlendi. Bombalı aracın patlatılmasından sonra çıkan çatışmada 2 terörist öldürülmüştü.

İZMİR'DE NE OLMUŞTU?

5 Ocak Perşembe günü İzmir'de bomba yüklü araçla Adliye'nin C kapısı önüne gelen teröristler, şehit polis Fethi Sekin tarafından durdurulmak istenince, teröristler araçtan kaçmış ve kaçarken de araçtaki patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirmişlerdi. Kaçan teröristlerin peşinden giden polis memuru Fethi Sekin ile teröristler arasında çatışma çıkmıştı. Teröristlerle mermisi bitene kadar çatışan Sekin bir teröristi öldürdükten sonra diğer terörist tarafından vurularak şehit edilmişti.


Şehit polis memuru Fethi Sekin - Şehit adliye çalışanı Musa Can

TAK'IN İLK SALDIRISI DEĞİL

Bölücü terör örgütü PKK'nın taşeronu TAK daha önce de Beşiktaş'ta 45 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin yaralandığı saldırı ile Kayseri'de 14 askerin şehit olduğu, 55 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırılarını üstlenmişti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×