Bu haber kez okundu.

Ankara'da otoparklar 1 TL oldu, İstanbul'da da otoparklar 1 TL olacak mı? İşte cevabı...

Belediye Meclisi'nde kabul edildi. Ankara'da Otoparklar 1 TL oldu. Peki İstanbul'da da otoparklar ucuzlayacak mı? İstanbul'da da otoparklar 1 TL olacak mı? Vatandaşlar bu soruların yanıtını aramaya başladı. İşte detaylar...

Son dakika haberine göre otopark ücretlerinin gün boyu 1 TL olmasını içeren teklif Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde kabul edildi. Peki Ankara'da otopark ücretleri ne zaman 1 TL olacak? Ankara'da hangi otoparklar gün boyu 1 TL? Detaylar haberimizde...

Belediye Otoparkları Gün Boyu 1 TL

Ankara sakinlerine son dakika müjdeli haber geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla otopark ücretleri gün boyu(24 saat) 1 TL olacak. Karar belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Uygun fiyatlar belediyeye bağlı tüm otoparklarda geçerli olacak. Ankaralıları sevindirecek bu haberin kaynağı ise başkan Mustafa Tuna. Sözkonusu indirim, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatılyla gerçekleştirildi.

İstanbul'da Otoparklar 1 TL olacak mı?

Ankara’da olduğu gibi İstanbul’da İspark otoparklarının 1 saate kadar ücretsiz, 24 saatin ise 1 lira olmasına ilişkin teklif, oy çokluğuyla reddedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu ayki oturumlarının ilk gününde, CHP’li Meclis üyeleri Nadir Ataman, Doruk Bulut, Hüseyin Sağ, Tankut Gündoğar, Seyit Ali Aydoğmuş tarafından İspark ile ilgili hazırladığı önergenin oylanmak üzere gündeme alınması istendi. Nadir Ataman tarafından okunan önergede Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde Anpark’a bağlı tüm otoparklarda ilk 1 saatlik otopark bedelini ise ücretsiz 24 saatlik araç park ücretlerini 1 TL yaptığı hatırlatıldı. Ataman, “Aynı partinin iki büyükşehir belediye başkanının farklı uygulama yapması düşünülemez. Teklifimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye ve belediye şirketlerine ait bütün otoparkların 1 saate kadar ücretsiz, 1 saatten sonrada 24 saat boyunca 1 TL olmasıdır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın açıklamasından anlaşılacağı gibi fiyat indiriminin trafik sorununa çözüm olacağı asıl hedefin gelir elde etmek değil trafik güvenliğinin sağlanması. İstanbul’da trafiğin durumu ortada Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi otopark fiyatları açısından ranttan yana değil halktan yana bir tavır takınacağınızı umuyoruz” dedi.

"Hesap-kitap Yapılmalı"

Ataman, önerge teklifinin meclis gündemine alınarak Ulaşım, Trafik ve Tarife Komisyonu’na havale edilmesini istedi. AKP Grup Başkan Vekil Yardımcısı Faruk Aydın, “Çalışma yapılmadan, hesabı kitabı yapılmadan teklif karar olarak gündeme alınması doğru değil. Önerge olarak başkanlık makamına sevk edilebilir. Ancak teklif karar olarak gündeme alınmasına karşıyız” diye konuştu. Bunun üzerine oylamaya geçildi. Otopark ücretleri ile ilgili karar “hayır” oyları ile reddedildi. Oturumu yöneten Ak Partili İBB Meclis Birinci Başkan Vekili Ahmet Selamet, söz konusu teklifi önerge olarak Başkanlık Makamına iletebileceği yolundaki teklif ise CHP’li üyeler tarafından kabul edilmedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Yprum 3 yıl önce

İspark logosu haber fotosu için olmamış ispark İstanbul için çünkü