Bu haber kez okundu.

Ankara Valiliği'nden OHAL Başvuru Açıklaması

Ankara Valiliği İnceleme Komisyonuna Elektronik Ortamda Başvuru Usulü Hakkında duyuru yaptı . Yapılan duyuruda başvuruların Başvurular http://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinden elektronik olarak başvuru formunu doldurup yapmaları gerektiğini ve son başvurunun elektronik olarak 14 Eylül 2017 tarihinin son gün olduğunu duyurdu. Ayrınca verilen OHAL başvuru dilekçesine on (10) sayfayı geçmemek üzere talep konusu hakkındaki beyanlar yazılabilecekler.

Bilindiği üzere, 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulmuştur. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun çalışmasına ilişkin usul ve esaslar 12.072017 tarihli mükerrer Resmi Gazetede ilan edilmiştir.

Komisyona doğrudan başvuru yapılmayacak olup, başvurular valilikler veya ilgili kurumlar vasıtasıyla yapılacaktır.

BAŞVURULAR BAŞBAKANLIK RESMİ SİTESİNDEN ELEKTRONİK OLARAK YAPILACAK

Başvurular http://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinde bulunan ve elektronik ortamda hazırlanan başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır. Başvurular 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayıp altmış (60) günlük sürenin bitimi olan 14 Eylül 2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Yukarıda belirtilen İnternet sitesindeki elektronik başvuru sistemine giriş yapıldıktan sonra, başvurucunun Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve diğer gerekli bilgiler formun ilgili bölümlerine yazılacaktır. Başvuru konusuna ilişkin sistemde bulunan bilgiler otomatik olarak görülecektir. Ayrıca formun başvuru dilekçesi bölümüne, on (10) sayfayı geçmemek üzere talep konusu hakkındaki beyanlar yazılabilecektir. Bu şekilde doldurulan başvuru formunun çıktısı alınıp imzalandıktan sonra, bu form ve ekinde ibraz edilecek belgeler Valiliklere veya bakanlıkların merkez teşkilatına teslim edilecek olup ilgili görevli tarafından yapılacak onay işleminden sonra başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Başvurular şahsen veya kanunen yetkili kişiler tarafından yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Lale CANARAS

Anahtar Kelimeler:
OhalAnkara Valiliği
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×