Bu haber kez okundu.

AÖF sonuçları açıklandı! AÖF sınav sonuç giriş ekranı

AÖF sınav sonuçları öğrenme ekranı üzerinden açıklandı. 26-27 Kasım AÖF vize sınav sonuçları sorgulama ekranı bugün erişime açıldı. Adaylar AÖF sonuç bilgisi sorgulama ekranına anadolu.edu.tr internet sitesine öğrenci girişi yaparak ulaşabilecekler.

4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü sınavla ilgili yeni sistem hakkında sosyal medyada son derece ciddi tartışmalar yaşandı. Öğrenciler bu uygulamaya karşı çıkarken AÖF sonuçlarına uygulamanın nasıl bir etki edeceği ise ayrı bir merak konusu oldu. AÖF sınav sonuçları bugün açıklandı. Sonuçları http://aof.anadolu.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

AÖF FİNAL SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi tarafından 26-27 Kasım'da yapılan Açıköğretim sınavı sonrası sonuçlar için gün sayan öğrenciler, diğer yandan final sınavının hangi tarihte yapılacağını merak ediyor. Öğrenciler şimdiden AÖF final sınavı hazırlıkları için çalışmaya başladı. Peki, final sınavı ne zaman yapılacak? Anadolu Üniversitesi sınav takvimine göre finaller, 14 Ocak 2017 Cumartesi ve 15 Ocak 2015 Pazar günleri gerçekleştirilecek. 

AÖF sınav sonuç giriş ekranı

AÖF SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav sonuçlarını öğrenmek çok kolay. Öğrenciler sonuçların açıklanmasının ardından AÖF sınav sonuç giriş ekranı ekranı sayfasına öğrenci girişi yaparak bilgilerine ulaşabilecekler. Ekranda yer alan T.C. Kimlik numarası ve şifre alanlarının doldurulmasından sonra sınav sonuçları öğrenilebiliyor.

YENİ AÖF SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ

AÖF yeni ders sistemine göre; 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. dönem içerisinde, 2. dönemde alınan ancak kalınan ders yine gelecek yıl 2. dönem içerisinde alınabilecektir. Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize%30 ve Final%70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×