Bu haber kez okundu.

Araç sahiplerine müjde! Sınır kalktı, tüm parayı alabileceksiniz

Araç sahiplerini sevindirecek haber... Yüzde 15 sınırı kalktı. Artık aracınızın değer kaybının tamamını alabileceksiniz.  Peki değer kaybı nedir, nasıl alınır? Değer kaybı almanın şartları nelerdir? Değer kaybını kim verir? İşte detaylar...

Yüzde 15 Sınırı Kalktı

Sürücüleri sevindirecek haber Danıştay'dan geldi. Danıştay aldığı kararla, kazalarda araçlarda oluşan değer kaybındaki yüzde 15 sınırlamasını kaldırdı. Otomobilinizle kaza yaptınız, ama hata sizde değil. Tutanak tutuğunuzda bu durumu belirtirseniz, aracınızın değer kaybını karşı taraftan isteyebilirsiniz. Üstelik yüzde 15 sınırlaması da kalktı. Artık değer kaybının tamamını karşı taraftan talep edebilrsiniz. Böylece hem aracınızdaki maddi hasarı ödemeyecek, hem de aracınızda oluşan değer kaybının hepsini alabileceksiniz.

Kaza Anında Ekspere Değer Kaybını Hesaplatın

İstanbul Sigorta Acenteleri Birliği Başkanı Turusan Bağcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önemli olan noktanın ekspere değer kaybını hesaplatmak olduğunu belirtti. Bağcı yaptığı açıklamada; "Burada önemli olan bir kaza anında gelen sigorta eksperine araç değer kaybını hesaplayıp rapora yazmasını talep etmektir. Bu hesaplama yapıldığı takdirde kişi değer kaybının hepsini isteyebilir." dedi.

Değer Kaybı Hesaplanmadıysa...

Başkan Turusan Bağcı, değer kaybının hesaplanmadığı durumlarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine de değindi. Başkan Bağcı; "Eğer bu yapılmıyorsa sigortalı tarafından bir eksper tutularak değer kaybı hesaplaması yaptırılmalıdır. Bunun dışında sigorta şirketi başvurunca kendileri bir hesaplama yapıp bildirebilirler. Kabul edilmiyorsa tahkime başvurduğunuzda çok kolaylıkla ve hızlı bu hesaplama yapılıp uzun yıllar dava ile uğraşmadan konuyu çözme imkanına sahip oluyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×