Bu haber kez okundu.

Astsubay Cemal Balıkçı Tuğgeneral rütbesine terfi etti

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan YAŞ üyeleri bu yıl ilk defa YAŞ toplantısını Çankaya Köşkü'nde yaptı. Kritik YAŞ toplantısında bu sene bazı ilkler yaşandı. Bunlardan birisi de Astsubay Cemal Balıkçı'nın Tuğgeneral rütbesine terfi ettirilmesi oldu.

YAŞ kararları 2016 açıklanmasından sonra Astsubay Cemal Balıkçı'nın Tuğgeneral rütbesine terfi ettirildiği öğrenildi. Bunun ardından herkes 'Cemal Balıkçı kimdir? diye araştırmaya başladı.

TUĞGENERAL CEMAL BALIKÇI KİMDİR?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarihinde ilk kez bir Astsubay rütbesinden gelen isim Tuğgeneral rütbesine terfi edildi. Aslında Cemal Balıkçı daha önceden Astsubay rütbesinden Subaylığa geçmiş ve Albay rütbesi almıştır. Bazı çevreler Cemal Balıkçı'nın Astsubay'lıktan direkt olarak Generallik rütbesine terfi ettiğini sanmaktadır. Ancak zaten Hava Uçak Bakım Albay (HV. UÇK. BKM. ALB.) rütbesinde olan Cemal Balıkçı, YAŞ kararları doğrultusunda Tuğgeneral rütbesine terfi ettirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Levent ulusoy 4 yıl önce

Kimdir yazmissiniz bilgi yok kendisi 3 üniversite mezunu biri mühendislik olmak uzere 2 yüksek lisans ve bir Dr a sahibi kendini son derece geliştirmiş hatta liste içerisinde ki generallere göre eğitim anlamında en donanımlı yeni generalimizdir hayırlı olsun