Bu haber kez okundu.

Ayşegül Terzi'yi şort giydiği için darp ettiği iddia edilen kişinin cezası belli oldu

Hemşire Ayşegül Terzi'yi, 12 Eylül 2016 tarihinde Çekmeköy'de bindiği belediye otobüsünde darp ettiği iddia edilen Abdullah Çakıroğlu'nun cezası belli oldu. Mahkemece "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "kasten yaralama" ve hakaret suçlarını işlediği kaatine varılan Abdullah Çakıroğlu, 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık hakkında herhangi bir indirim uygulanmadı ve ceza ertelenmedi.

Türkiye'nin gündemine oturan olay geçen sene 12 Eylül 2016 tarihinde Çekmeköy'de gerçekleşmişti. Hemşire Ayşegül Terzi'ye belediye otobüsünde, şort giydiği için saldırdığı iddia edilen Abdullah Çakıroğlu gözaltına alınmıştı.

Ayşegül Terzi katılmadı

Yaklaşık bir yıldır süren mahkeme sonucunda karar verildi. Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşmaya Ayşegül Terzi kendisi gelmezken, avukatları katıldı. Tutuksuz yargılanan sanık Abdullah Çakıroğlu ise avukatı ile birlikte salonda hazır bulundu. Duruşmada ayrıca,  Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı, barolar ve bazı kadın platformlarının da avukatları yer aldı.

3 yıl 10 ay hapis cezası

Mahkeme, sanık Abdullah Çakıroğlu'na, "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "kasten yaralama" ve hakaret suçlarından 3 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Ayşegül Terzi'ye şort giydiği saldırdığı iddia edilen Abdullah Çakıroğlu için 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyordu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×