Bu haber kez okundu.

Bahoz Erdal 'ın ölüm haberi doğrulandı!
Terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinden olan Bahoz Erdal'ın öldüğü kesinlik kazandı. Gerçek adı Fehman Hüseyin olan teröristin öldüğü A Haber'in görüştüğü bir hükümet yetkilisinin ''İstihbarat ölümü doğruladı'' demesi üzerinde kesinleşti.

12.07.2016 tarihinde Türkiye hükümeti yetkilisi tarafından yapılan açıklamada Bahoz Erdal kod adlı terörist üst düzey yöneticisi Fehman Hüseyin'in öldüğü bildirildi, Türk istihbaratı bilginin doğruluğunu teyit etti.

İSTİHBARAT BAHOZ ERDAL'IN ÖLÜMÜNÜ DOĞRULADI

A Haber'de yer alan habere göre hükümet yetkilisi, PKK terör örgütünün sözde yöneticisi olan Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in ölümü haberleriyle ilgili olarak ''Ölüm haberi doğrudur, istihbarat ölümü doğruladı'' şeklinde açıklama yaptı.

BAHOZ ERDAL'IN ÖLDÜRÜLMESİNE İLİŞKİN YENİ DETAYLAR

Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü saldırı ile ilgili olarak yeni detaylar da ortaya çıktı. Fehman Hüseyin'in öldürülmesine ilişkin detaylar arasında, Bahoz Erdal'ın yaklaşık 7 aydır takipte tutulduğu ve bugüne kadar 3 saldırı düzenlendiği ortaya çıktı. Suriye'de rejim güçlerine karşı savaşan Tel Hamis Tugayları'nın öldürüldüğünü açıkladıkları Bahoz Erdal'a yönelik ilk saldırı bombalı araçla düzenlendi. Bahoz Erdal lakablı Fehman Hüseyin bu saldırıdan yaralanmadan kurtuldu.

İkinci saldırı ise geçen ay Kamışlı'da düzenlendi. Bu defa aracına bomba koyulan Bahoz Erdal, meydana gelen patlama sonucunda yaralı olarak kurtuldu. Yanında bulunan 6 koruması ise öldü. Saldırıda yaralanan terörist Bahoz Erdal, tedavisinin ardından sağlık kontrolleri için sıklıkla Kamışlı'ya bağlı Himo Beldesi'ne gelip gitmeye başladı. Bombalı saldırılardan kurtulmayı başaran Bahoz Erdal'ın öldürülmesi için bu defa yeni taktik belirlendi. Saldırı için teröristin doktor kontrolüne giderken kullandığı Himo yolu seçildi. Bahoz Erdal'ın içerisinde olduğu araç 8 Temmuz 2016 Cuma günü Kamışlı'dan Himo'ya giderken havaya uçuruldu.

KAYNAK: A HABER
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×