Bu haber kez okundu.

Bahoz Erdal kimdir öldü mü? Son dakika hükümet açıklaması
Fehman Hüseyin öldü son dakika ve Bahoz Erdal öldü son dakika haberine göre; Terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin, Suriye'de öldürüldü. Bahoz Erdal'ın aracının Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları tarafından havaya uçurulduğu ve yanındaki 8 koruması ile birlikte öldürüldüğü iddia ediliyor. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Bahoz Erdal'ın öldürülmesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Bahoz Erdal'ın öldürülmesi olayına ilişkin, "PKK'nın en önemli aktörlerinden biri olan 'Bahoz Erdal' lakaplı Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğü haberini aldık. Biz bir yandan terör ile mücadele ederken bir yandan da ülkemizin huzurunu, refahını düşünüyoruz." dedi.

Peki Fehman Hüseyin öldü mü?, Fehman Hüseyin öldürüldü mü?, Bahoz Erdal nasıl öldürüldü?, Fehman Hüseyin nasıl öldürüldü? İşte Fehman Hüseyin son dakika gelişmeleri...

Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, Fehman Hüseyin'in öldürülmesi olayına ilişkin yaptığı açıklamada, Bahoz Erdal kod adlı terörist Fehman Hüseyin'in dün akşam saat 20:30 sıralarında Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken aracının hedef alındığını ve öldürüldüğünü duyurdu.

FEHMAN HÜSEYİN İLE BİRLİKTE ARAÇTA BULUNAN 8 KİŞİ DE ÖLDÜ

Hasekavi'nin açıklamasına göre Fehman Hüseyin'in aracında korumalar ile birlikte 8 kişi daha vardı. Aracın havaya uçurulmasıyla birlikte Bahoz Erdal ve yanındaki 8 kişi de öldü. Hasekavi, Fehman Hüseyin'in ölümünü Suriye ve Türkiye halkı için 'müjdeli bir haber' olarak nitelendirirken, gerçekleştirilen operasyonun uzun süren takip neticesinde gerçekleştiğini açıkladı.

BAHOZ ERDAL 'KIRMIZI LİSTE'DE YER ALIYORDU

Bahoz Erdal kod adını kullanan PKK terör örgütünün üst düzey yöneticisi Fehman Hüseyin, 28 Ekim 2015 tarihinden bu yana Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın ''en çok aranan teröristler'' listesinin kırmızı kategorisinde yer alıyordu. Öte yandan listede Fehman Hüseyin'i ihbar eden ya da bulunmasına yardımcı olan kişiler için 4 milyon TL'ye kadar ödül verileceği açıklanmıştı.

FEHMAN HÜSEYİN (BAHOZ ERDAL) KİMDİR?

Dr. Bahoz Erdal adıyla bilinen asıl adı Fehman Hüseyin olan terörist lider 1969 yılında Suriye'de doğdu. Gençlik yıllarında Şam'da tıp eğitimi aldı. Öcalan'ın yakalanmasının ardından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'la birlikte örgüt yapılanmalarının kontrolünü ele geçirdi. 2004 ve 2009 yılları arasında örgütün askeri kanadı olan Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) kumandanlığını yaptı. Son olarakta Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) adlı çeteci grubu yönetiyordu. IŞİD'e yakın sitelerde yer alan habere göre, Kobani'de IŞİD ile Kürt güçleri arasında süren çatışmalarda, PKK'nın en üst düzey üç isminden biri olan Bahoz Erdal (Fehman başkan) ani bir basınla öldürüldü. İddiaya göre, saldırıda Bahoz Erdal'ın yüzü parçalandı. Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin 9 temmuz 2016 tarihinde öldürüldü. (İNTERNETHABER)

BAHOZ ERDAL TWİTTER PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKİYOR

Fehman Hüseyin'in öldürülmesi Twitter'da büyük yankı buldu. PKK terör örgütüne lanetler yağdıran sosyal medya kullanıcıları, Bahoz Erdal'ın öldürülmesiyle ilgili olarak Twitter'da #FehmanHüseyin ve #BahozErdal hashtag'leri ile paylaşım yapmaya başladı. İşte Bahoz Erdal Fehman Hüseyin Twitter yorumları...

Burhan Kuzu @BurhanKuzu

Bahoz Erdal kot adlı Fehman Hüseyin'nin Suriye'de gebertilmiş olması PKK'nın düştüğü hali gösterir.Darısı ötekilerin başına ..

Malik Ejder ‏@Malikejder

KK nın çete başı Bahoz Erdal öldürüldü haberinden sonra @HSNCML Hasan Cemal evinde taziye kabulüne başladı

32.Gün ‏@32gunTV

Anadolu Ajansı, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in, Suriye'de öldürüldüğünü duyurdu

ismail kılıçarslan ‏@kilicarslan_is

Öldü mü bilmiyorum henüz. Fakat Bahoz Erdal öldüyse odunları harlıyorlardır şimdi. Yeri cehennem çukurunun en dibi olsun inşallah.

BAŞBAKAN YARDIMCISI VEYSİ KAYNAK'TAN 'BAHOZ ERDAL' AÇIKLAMASI

Bahoz Erdal'ın öldürülmesi ile ilgili olarak ilk açıklama hükümetten geldi. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; "PKK'nın en önemli aktörlerinden biri olan 'Bahoz Erdal' lakaplı Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğü haberini aldık. Biz bir yandan terör ile mücadele ederken bir yandan da ülkemizin huzurunu, refahını düşünüyoruz. Bu durum Çanakkale ile eşdeğer. Bu akşam, milletimiz bir bayram hediyesini duyacak. PKK’nın en önemli aktörlerinden biri, en zalimi, en canisi Bahoz Erdal'ın, Allah’a hamdolsun Suriye’de öldürüldüğü haberini aldık. Biz, bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan teröristi bertaraf ederken bir yandan da ülkemizin huzurunu, barışını ve refahını muhakkak surette düşünüyoruz. 11 aydan beri yapılan mücadeleyi hatırlayın. Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatımız ve korucularımız büyük bir terörle mücadele gayreti içerisinde oldular. Gerçekten ibretlik hikayeler dinledik. Ama düşünün; o çok eleştiriye uğrayan ve onun -gerçekten önemli bir mimari da Mahir Bey kardeşimizdi- çözüm sürecinin ne kadar büyük katkısı olduğuna şimdi geriye dönüp bakın. Sur’da, Nusaybin’de, Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan ediyorsunuz ve ‘teröristle mücadele edeceğim’ diyorsunuz 100 bin kişi Cizre’den taşınıyor. Diyor ki: ‘Buyur ey devlet. Ben bu devlete güveniyor, bu teröristin zulmünü asıl Kürt halkı olarak ben gördüm. Gel bunları bertaraf et.’ İşte o çözüm süreci, bizim bölge halkı ile olan güveni ve muhabbeti temsil eden süreçtir. Silahlı kuvvetlerimiz ve polisimiz inanılmaz kahramanlıklar yaptılar. Öyle mücadele verdiler ki adeta Çanakkale örneği yaşandı. Çanakkale’de bir millet varoluş mücadelesi verdi. Ama bizim milletimiz ve ecdadımız o kahramanlığı gösterdiler ve İslam’ın sol kalesi İstanbul’un düşmesini engellediler. Çanakkale’den 100 sene sonra başlayan terörle mücadelede bizim askerimiz ve polisimiz gerçekten de onlar kadar şanlı bir mücadele yaptılar.'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×