Bu haber kez okundu.

Bakanlar Kurulu'ndan sonra yeni KHK açıklaması yapılabilir

Başbakan Nurettin Canikli'nin yeni KHK ile birlikte önemli açıklamalar yapması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın da katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısında DAEŞ ve PKK terör örgütlerine karşı sürdürülen operasyonlar ve atılacak yeni adımların konuşulduğu belirtildi.

YENİ KHK AÇIKLANABİLİR

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelere (KHK) bugün bir yenisinin daha eklenebilir. Zira çıkarılan KHK'ların tümü bugüne kadar Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklanmıştı. KHK'lar toplantıda imzaya açılıyor ve toplantı sonrasında yapılan basın açıklaması ile kamuoyunun bilgisine sunuluyor. Peki bugünkü KHK'da hangi başlık yer alabilir?

NURETTİN CANİKLİ İPUCU VERDİ

Yayınlanması muhtemel olan yeni Kanun Hükmünde Kararname için ilk sinyal Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'den gelmişti. Canikli dün yaptığı açıklamada, ''Ekonomi ve Bankacılık KHK'sı''nın gelebileceğini aktarmıştı. Çıkarılacak KHK ile birlikte Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ilişkili şirketlere, örgütün faaliyetlerini bilmeden kredi kullandıran bankalar sorumlu tutulmayacağı gibi yapılacak olan soruşturmalarda kredinin verildiği tarih baz alınacak. Yani FETÖ şirketlerine kredi veren bankalar kurum nezdinde değil eğer krediyi kullandıran banka personeli ilgili şirketin örgütle bağlantısını bile bile işlem yapmışsa, o personel hakkında soruşturma başlatılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×