Bu haber kez okundu.

Bakanlar Kurulu toplantısı Çankaya Köşkü'nde!
Bakanlar Kurulu saat 10.10'da Çankaya Köşkü'nde toplandı. Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlık ettiği toplantının konu başlıkları belli oldu. Başta Rakka'daki gelişmelerin konuşulacağı toplantıda Fırat Kalkanı harekatındaki gelişmeler de ele alınacak.

HDP'LİLERİN DURUMU

HDP'lilerin tutuklanması ve milletvekillerinin meclisteki çalışmalara katılmayacağı yönündeki açıklamalarından sonra Ankara gündemi bir hayli karışmıştı. Kurulda HDP'nin TBMM'deki oturum ve çalışmalara katılmama kararı konusunda durum değerlendirmesi yapılacağı belirtiliyor. Terörle mücadelede sürdürülen ve hayata geçirilerek olan güvenlik tedbirleri de gündeme gelecek.

FETÖ ve İDAM CEZASI MASADA

Bakanlar Kurulu'nun gündeminde FETÖ ile mücadele konusu masaya yatırılacak. Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik sürdürülen operasyonlarda nelerin yapıldığı ve önümüzdeki süreçte neler yapılması gerektiğinin konuşulacağı toplantıda Başkanlık Sistemi ve yeni Anayasa'daki hazırlıkların ne durumda olduğu gözden geçirilecek. Öte yandan idam cezasıyla ilgili hazırlıklara yönelik değerlendirmelerin masada olacağı bildiriliyor.

Son günlerde Avrupa Birliği'nden HDP'lilerin tutuklanmasına yönelik açıklamalar yapılmıştı. Avrupa'nın 'kaygı verici' olarak nitelediği bu açıklamalar bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak başlıklar arasında yer alıyor.

YENİ KHK AÇIKLANABİLİR

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname'ler ile devlet kurumlarında temizlik operasyonu yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı gibi daha birçok bakanlık bünyesinde çalışan binlerce kamu personeli görevden ihraç edildi. İşte 7 Kasım Pazartesi tarihli Bakanlar Kurulu'nda yeni bir KHK'nın görüşülmesi bekleniyor. Toplantı sonrası Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamalarına göre yeni Kanun Hükmünde Kararname'nin açıklanıp açıklanmayacağı belli olacak.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×