Bu haber kez okundu.

Bakanlık uyardı: ölüm yolundasınız

Bayram tatili için vatandaşlar yollara düştü. İçişleri Bakanlığı'ndan daha önce yapılmamış bir uygulama geldi. Yollardaki sürücülere, lokasyonlarına göre otomatik olarak mesaj yollandı. Bakanlık, yollardaki vatandaşlara yolladığı SMS'te "Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz' şeklinde uyarı yaptı. Bu uyarı trafik kazalarının en çok yaşandığı 5 noktada sürücülere otomatik olarak yollanıyor.

Kurban Bayramı tatili başladı. Binlerce kişi tatil için yollara düştü. Başta İstanbul olmak üzere büyük yoğunlujlar yaşandı. İçişleri Bakanlığı da, trafik denetimlerini sıkılaştırdı. Ölümlü kazaların en yoğun yaşandığı 5 mola yerinde vatandaşların cep telefonlarına lokasyona göre otomatik mesaj gönderildi.

Ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz

Bakanlık sürücülere yolladığı mesajda, "Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz. Lütfen kurallara uyun. Hız yapmayın. Arka koltukta da kemerinizi takın. #FreneDeğilKuralaGüven Hayırlı bayramlar" ifadelerini kullandı.

Sürücüler gelen mesaja şaşırdı

İçişleri Bakanlığı'nın bu SMS’leri atmaktaki amacı sürücülerin ölümlü kazaların olduğu noktaya birkaç yüz kilometre kala daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulamak oldu. Bakanlık tarafından sürücülere ilk kez böyle bir mesaj geldiği belirtildi. Telefonuna mesaj gelen sürücüler, şaşkınlık yaşadı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×