Bu haber kez okundu.

Başbakan Açıkladı! 2017 Bedelli Askerlik Çıkacak mı ?

Bedelli askerlik bekleyen herkesin merak ettiği sorulara Başbakan Yıldırım son noktayı koydu. Merakla beklenen Bedelli Askerlik çıkacak mı ? Bedelli çıkar mı sorularının cevabı tüm detaylarıyla Son Dakika Bedelli Askerlik haberleri olarak sizlerle paylaşıyoruz.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici gündeme getirerek Başbakan Yıldırım ile 2017 Bedelli Askerlik görüşmesi için bir araya geldi. Destici tarafından sunulan bedelli olsa da bunlardan elde edilen parayı SMA hastalarına getirsek önerisinin ardından Başbakan görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali YILDIRIM'ın yaptığı açıklamaya göre ; 

"BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşmenizin ardından bedelli askerlik gündeme geldi. Ufukta böyle bir şey var mı?" sorusu üzerine Yıldırım, "Böyle bir şey yok. Bizim programımızda, Hükümetin gündeminde bedelliyle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız. Sayın Destici, böyle bir hususu gündeme getirdi, yani 'Bedelli olsa da bunlardan elde edilen parayı SMA hastalarına getirsek' diye bir temennisi oldu. Bizim ona karşılık bir cevabımız olmadı." ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN NET OLARAK AÇIKLADI

Başbakan Yıldıırm böyle bir çalışmanın olmadığını ve terörle amansız mücadele ettiğini belirterek ufukta böyle bir çalışmanın olmadığını duyurdu.Bunun ardından Bedelli bekleyenler aldıkları bu haberle merakla beklenen sorularının cevabını Başbakan Yıldırım'ın yaptığı açıklamayla öğrenmiş oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×