Bu haber kez okundu.

Başbakan şehit korucuların ailelerine taziyede bulundu
Gökçebulak Köyü'ndeki şehitlerin yakınlarını tek tek teselli eden Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütleri ve onları yönetenlere de net mesajlar verdi. Başbakan, ''Türkiye'de oynanan oyunların farkındayız, amaçlarınıza ulaşamayacaksınız.'' dedi.

AĞRI'DA ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Başbakan Binali Yıldırım, 8 korucunun şehit olduğu Ağrı'nın Gökçebulak Köyü'ne gitti, korucu ailelerinin acılarını paylaştı. Başbakan Erzurum'dan helikopterle Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde bulunan 1. Mekanize Tugay Komutanlığı'na geldi. Komutanlarla görüşen Yıldırım daha sonra Tendürek bölgesindeki saldırıda 8 korucunun şehit olduğu Gökçebulak Köyü'ne gitti. Saldırıda şehit düşenlerin yakınları tarafından karşılanan Başbakan, şehitlerin acılı yakınlarını tek tek kucakladı. Başbakan Binali Yıldırım, şehitler için kurulan taziye çadırına taziye ziyaretinde bulundu. 

Burada soruları yanıtlayan Başbakan, terör örgütleri ve onları yönlendiren uluslararası güçlere seslendi ''amaçlarınıza ulaşamayacaksınız'' diyerek küresel güçlerin Türkiye'nin üzerinde de yeni bir oyun oynadıklarını vurguladı. Başbakan, ''bu bir oyundur. Küresel oyundur. Nasıl Suriye'de Irak'ta bir ulusu yok etmek istiyorlarsa Türkiye'de de aynı şey için uğraşıyorlar. Bu işin taşeronları ve planlayıcıları şunu bilsinler ki bu sefer yanlış adresteler. Bu milleti tarihin hiçbir döneminde hiçbir alçak güruh yenemedi bundan sonra da yenemeyecek.'' dedi.

Gökçebulak köylülerinin sorunlarını da dinleyen Yıldırım, köydeki su ve yol sorununun en kısa çözüleceğini ve çalışmaların başlatılması için talimat verdiğini ifade etti.

MEMLEKETİ ERZİNCAN'DA TAZİYE ZİYARETİ

Taziye ziyaretinin ardından Ağrı'dan uçakla ayrılarak memleketi Erzincan'a giden Başbakan Binali Yıldırım, burada şehit ailelerini ziyaret etti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×