Bu haber kez okundu.

BBC, FETÖ Okullarını Mağdur Göstermeye Çalışıyor
İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC harekete geçti. Akşam Gazetesi'nin haberine göre BBC, Pakistan, Kenya, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan, Amerika Birleşik Devletleri, Kırgızistan, Afganistan ve Endonezya'nın aralarında olduğu 10 ülkedeki ofislerini ayaklandırdı. BBC, FETÖ'nün okullarını öven haberler yapılmasını istedi.

MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYORLAR

Bu ülkelerdeki ekiplerde FETÖ okullarının yöneticileriyle, öğrencilerle ve veliler ile röportajlar yaptı. BBC'nin hamlesi bir açıdan çok dikkat çekici. Belki de ilk kez büyük bir medya kuruluşu darbe girişimi sonrasında FETÖ'yü kanatları altına aldı. Rusya ve Özbekistan gibi bazı ülkelerde FETÖ okullarının kapatıldığı bildirildi. Sebebinden ise hiç bahsedilmedi. Sadece okulların kapatılmasıyla boşta kalan insanların mağdur edildikleri öne sürüldü.

''FETÖ KİTAPLARI OKUTULMUYOR'' YALANI

Manipülasyona çanak tutan BCC, FETÖ okullarının disiplin ve ahlak gibi değerler üzerine kurulu olduğu yalanını da gündeme getirdi. Yöneticiler ise okulların Fetullah Gülen'den esinlendiğini ancak FETÖ ile bağlantılı olmadığını savundu. Haberlerde bir diğer dikkat çeken detay ise okullarda terörist Gülen'le ilgili hiçbir kitap okutulmadığı vurgusuydu. Ancak Kenya'da bazı eski öğrenci ve öğretmenlerin ''bize Gülen'in kitapları verildi.'' şeklindeki açıklamaları haberlere yansıdı. Bu da sadece bir cümle ile geçiştirildi.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×