Bu haber kez okundu.

Binbaşı Şükrü Seymen kimdir, nereli, tutuklandı mı?

Darbeci Binbaşı Şükrü Seymen kimdir nereli merak konusu oldu. 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı ancak daha sonra ayrıldığı otele baskın düzenleyerek iki polisi şehit eden darbeci suikast timindeki askerler yakalandı. Darbeci suikast timinin başı olduğu iddia edilen Binbaşı Şükrü Seymen de yakalanan firari askerler arasında bulunuyor. Peki Binbaşı Şükrü Seymen kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Şükrü Seymen hakkında detaylar.

DARBECİ SUİKATSÇİ KAÇAK ASKERLER YAKALANDI

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimi amacıyla Marmaris'te kaldığı otele baskın yapan suikastçi askerlerin tümü 16 günlük süre içerisinde yakalandı. Darbeci askerlerin 7'si geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Geriye kalan 11'i ise dün gece yapılan operasyonla ele geçirildi. Kaçak darbeci askerler Muğla'nın Ula İlçesi'ne bağlı Şirinköy Mahallesi'nde Özel Harekat Polisleri ve Jandarma Özel Harekat ekiplerinin yaptıkları başarılı operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan kaçak darbeci askerler ilk olarak Çetibeli Jandarma Karakolu'na oradan da sorgulanmak üzere Muğla İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Üzerlerine üniformaları ile yakalanan firari darbeci askerlere sivil kıyafetler giydirildi. Çetibeli Karakolu'ndan ise sivil kıyafetlerle çıkarıldı. 

DARBECİ BİNBAŞI ŞÜKRÜ SEYMEN DE YAKALANDI

Muğla'nın Ula İlçesi'nde yakalanan 11 darbeci askerin arasında, suikast timindeki askerleri bizzat seçtiği ve timin başı olduğu iddia edilen Binbaşı Şükrü Seymen de bulunuyor. Binbaşı Şükrü Seymen, Resmi Gazete'de yayımlanan son OHAL Kanun Hükmünde Kararnamesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri TSK ihraç edilen askerler arasında da yer alıyor.

Binbaşı Şükrü Seymen'in yanı sıra Ula'da yakalanan kaçak darbeci askerlerin isimleri şöyle; Enes Yılmaz, Ergün Şahin, İsmail Yiğit, Mehmet Demir, Muhammet Burak İpek, Murat Köse, Bahadır Sagun, Mehmet Öztürk, Mustafa Serdar Özay ve Muammer Gözübüyük.

Darbeci Binbaşı Şükrü Seymen

ŞÜKRÜ SEYMEN KİMDİR?

Binbaşı Şükrü Seymen, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda tabur komutanı olarak görev yapıyordu. Darbe girişimi öncesinde FETÖ'nün boşanma fetvasına uyan yaklaşık 300 darbeci askerin arasında da Şükrü Seymen ismi geçiyor. Seymen bu fetvaya uyarak darbeden yaklaşık 1 ay önce eşinden boşandı. Fetvaya uyarak eşini boşayan Seymen'in, darbenin başarısız olması halinde, önlem olarak eşinden boşandığı ve bu sayede mallarına el konulmasını önlemeye çalıştığı öğrenildi.

Öte yandan gözaltına alınan ve TSK'dan ihraç edilen Başyaver Levent Türkkan'ın odasında yapılan aramada FETÖ'nün boşanma fetvasına dair belgeler ele geçirilmişti. Belgelerin içeriğine göre, darbe girişimine katılacak olan 4 subayın, darbenin başarısız olma ihtimaline karşın deşifre olmamaları adına hakim olarak görev yapan eşlerinden boşandıkları ortaya çıktı. Darbeci Binbaşı Şükrü Seymen de eşinin boşayan subaylar arasında yer alıyor. Peki Şükrü Seymen ve 11 firari darbeci askerin yakalandığı Ula nerede?

ULA NEREDE?

Darbeci askerlerin yakalandığı Ula, 1954 yılında ilçe oldu. Ula, Muğla'nın güneyinde yer almaktadır. Doğusunda Köyceğiz, batısında Gökova Körfezi, Kuzeyinde Muğla merkez ilçesi ve güneyinde ise Marmaris ilçesi vardır. Ula'nın yüzölçümü 407 km kare olup merkezi deniz seviyesinden 600 metre yüksektedir. Muğla ile Ula arasındaki karayolu mesafesi 15 kilometredir. Ula, Muğla il merkezine en yakın ilçedir. Ula'nın etrası dağlarla çevrilidir. Engebeli bir arazi yapısı bulunan Ula'nın yüzde 65'i ormanlarla ve sık ağaçlık alanlarla kaplıdır. Muğla'nın Ula ilçesinde sağlık ocağı, hükümet konağı, askeriye, 1 banka şubesi, 2 lise, 1 pazaryeri, karakol, ilk okul, orta okul ve bir de kreş bulunmaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ZULFU 4 yıl önce

15Temuz olmaması lazım oldu Bunu yapan kim askeriynin icind bunları harb okularina alınırken sorulmadı ıngiltere
Refarum yapıldı mileti evet dedi bakanlar
Istifa eti bizde binlerce insanımız oldu
Hiç basdakinin ömründe dryil ogulari iyalyada BURDA ORDA kasimpas kulasiz
Mezarlığı türk toprağı deyil karacaahmet
Turktopragi 30 sen ölen bir ölüyü kaldırıp
Süleyman tunanin yanına gomek birde musluman