Bu haber kez okundu.

Bodrum'da Caretta Caretta Saldırısı... 6 Kişiyi Isırdı

Bu sene Bodrum'da tatil yapanlar bir türlü rahat bir nefes alamadı. Uzun zamandır devam eden depremlerin ardından şimdi de Caretta Caretta saldırısıyla karşı karşıya kaldılar. Denize giren insanlara saldıran Caretta Carettalar 6 kişiyi ısırdı. Uzmanlardan uyarı geldi. İşte detaylar...

"BENİ BOĞMAYA ÇALIŞTI"

Alınan bilgiye göre Bodrum ilçesindeki Orak Adasında denize giren vatandaşlara caretta carettalar saldırdı. İnsanları görünce hırçınlaşan kaplumbağalar 6 kişiyi yaraladı. Beklenmedik bir saldırıya uğrayan tatilciler canlarını zor kurtardı. Saldırıya uğrayan Zuhal Tursun, bir anda yeğeninin elini bir şeyin kaptığını gördüğünü, yeğenimi kurtardıktan sonra da kendisine saldırdığını söyledi. Kaplumbağanın yüzgeciyle başını aşağı indirdiğini ve kendisini boğmya çalıştığı belirten Tursun, tam şah damarının olduğu yerden ısıracağı sırada elimle ittiğini ama bu sefer de elini ısırıp kendisini sürüklemeye çalıştığını dile getirdi.  Bir türlü kendisini bırakmadığını söyleyen talihsiz kadın en sonunda bir botla adam geldiğini ve kendisini kurtardığını ifade etti.

UZMANLAR UYARDI "SAKIN BESLEMEYİN"  

Deniz Kaplumbağaları Araştırma  Kurtarma ve Rehabilitasyon merkezi (DEKAMER) ise, vapurdaki vatandaşların caretta cerattalara yiyecek atmaması gerektiğini, yiyecek beklentisi ile yaklaşıp insanlara saldırdıklarını kamuoyuna açıkladı. Yaralıların tedavisi sürer iken, olaya dair araştırmalar ve rehabilite işlemleri yapılacak.

BU İLK DEĞİL

 Öte yandan, Caretta Carettaların bu saldırısnın ilk olmadığı, son 1 ay içerisinde kaplumbağaların birçok insana saldırdığı öğrenildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×