Bu haber kez okundu.

Bordo Bereli alımı başvurusu için bugün SON GÜN!

Savunma Bakanlığı bordo bereli Özel Kuvvetler başvurusu sürecinin bugün saat 17.00'de biteceğini açıkladı. Açıklama bakanlığın sosyal medya hesaplarından yapıldı. TCsavunma hesabından yapılan duyuruda ''Özel Kuvvetler Komutanlığı'na dış kaynaktan muvazzaf Subay ve Astsubay alımı başvurusu için bugün SON GÜN!..'' ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısı ve görevlerine yönelik yeni düzenlemeler yapılmasından sonra dış kaynaktan personel alımı için düğmeye basılmıştı. Bu kapsamda bakanlık ilk defa Özel Kuvvetler'de muvazzaf subay ve astsubay olarak görevlendirmek üzere dış kaynaktan personel alımı yapacağını duyurmuş ve 1 Kasım'dan itibaren de başvuruları almaya başlamıştı.

Özel Kuvvetler Personel alımı

Sadece 700 kişilik kadronun alınacağı Özel Kuvvetler'e başvuru yapan kişi sayısı ise onbinleri buldu. Geçtiğimiz günlerde bakanlık, halkın gösterdiği yoğun ilgiden dolayı bir teşekkür mesajı paylaşarak, başvuru sayısındaki net rakamı açıklamıştı. Özel Kuvvetler'de görevlendirilecek personeller daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nin mevcut birimleri arasındaki askerlerden seçiliyordu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×