Bu haber kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Kimdir ?

Yeni Bakanlar Kurulu ile kabinede yer alacak olan Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak göreve başlayacak. 

Peki açıklanan yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak açıklanan Jülide Sarıeroğlu kimdir?

JÜLİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

7 Haziran 1979 Adana doğumlu olan Sarıeroğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi.

2009 Türkiye Yerel Seçimleri’nde Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye meclis üyesi olarak seçildi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise giren Sarıeroğlu, Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde tekrar AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

AK PARTİ Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK Üyeliği, İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Koordinatörlüğü ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çankaya Belediyesi AK PARTİ Belediye Meclis Üyeliği, HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yürüttü.

YENİ KABİNEDE ÇALIŞMA BAKANI OLARAK GÖREV ALACAK 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda da değişim yaşandı. Mehmet Müezzinoğlu yerine Jülide Sarıeroğlu bakanlık görevini devraldı. Jülide SARIEROĞLU yeni Bakanlar Kurulu'nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev alacak.

Naz TÜRKOĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×