Bu haber kez okundu.

Çocukları kandırdıkları masallar ortaya çıktı
Dini alet ederek milyonlarca lira himmet toplayan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çocukları da masallarla kandırdığı ortaya çıktı. Sivas'ta FETÖ'ye yönelik yapılan bir operasyonda Emniyet ekipleri bir polisi gözaltına aldı. Gözaltına alınan polisin evinde yapılan aramada FETÖ'cülerin çocuklara örgütü sevdirmek için hazırladıkları resimli bir masal kitapçığı bulundu.

Örgütün propagandası yapılması maksadıyla hazırlanan masal kitabına, bazı kelimelerin eklenerek karikatürize edildiği ve bir ağaç ile çocuğun diyaloğunun anlatıldığı saptandı. Minik beyinlere masal aracılığıyla örgüt evlerinde yatılı kalınması, üniversiteye giden öğrencilere burs verilmesi, Sızıntı'ya abone olunması ve yurt dışında örgüt adına yeni okulların açılması gibi örgüt faaliyetleri empoze ediliyor.

FETÖ masal kitabı

Fetullahçı Terör Örgütü bu kitapçıkları çoğaltıp çocuklara ulaştırarak, beyinlerini yıkamayı amaçladı. Masalın yer aldığı kitapçığın FETÖ'nün sohbet toplantılarına katılan çocuk sahibi örgüt mensuplarına dağıtılarak, çocuklara ulaştırıldığı ve okumalarının sağlandığı belirlendi.

Evinde FETÖ'nün masal kitabının bulunduğu polis ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×