Öne Çıkanlar feto wikipedia erişime neden kapatıldı 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Cübbeli Ahmet Hoca: Kafamı bozarsan 34'e çıkarırım

Cübbeli Ahmet Hoca,, Ramazan ayında kılınan Teravih namazının 8 rekat kılınabileceğini söyleyenlere büyük tepki gösterdi. Sinirlerine hakim olamayan Cübbeli Ahmet Hoca; "Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca: Kafamı bozarsan 34'e çıkarırım
Halk arasında yaygın olarak Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yine sinirlerine hakim olamadı. Teravih namazının aslında 8 rekat kılınabileceğini söyleyenlere büyük tepki gösteren Cübbeli Ahmet Hoca; "Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım" ifadelerini kullandı.

Teravih manazı aslında 8 rekat kılınabilir diyenlere tepki gösteren Cübbeli Ahmet Hoca, sözlerine şöyle devam etti:

Cübbeli Ahmet Hoca; "8 rekat diye bir şey yok. Uyduran, kaydıranlara bakmayın. Kuvvetli rivayetler 20 rekattır. Hatta Mekke'dekiler her iki rekat arasında bir tavaf yaparlarmış. Onun için Medine'deki sahabeler demişler ki madem biz Mekke'de değiliz, tavaf yapamıyoruz, o tavafların da yerine 34'e çıkarmışlar. Bak 8'e indirmeye kalkma, kafamı bozarsan 34'e çıkarırım. Medine ehli 34'e çıkarmış. Onun için sen 20'yi kıl, öp başına koy. Sekize, mekize kaytarma."

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×