Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İmanlı Çılgın Türkler' açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİM üyeleri ile buluştu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan İstişare Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, 15 Temmuz şehitleri ve gazilerini anlamlı sözlerle andı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimi gecesi göğsünü darbeci askerlerin tanklarına ve silahlarına siper eden kahramanlar için ''Çılgın Türkler diyorlar ya, bu millet İmanlı Çılgın Türkler.'' ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ANLAMLI SÖZLER

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyeleriyle biraraya gelen Başkomutan Erdoğan, duygu dolu açıklamalar yaptı. 15 Temmuz şehitlerini, gazilerini duygu yüklü sözlerle anan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca o gece tankların önüne canı pahasına siper olan kahramanlar için de ''İmanlı Çılgın Türkler'' ifadesini kullandı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklaması...''Tankların altına kendini atan gençlerden Sabri evladımıza sordum 'nasılsın' dedim; 'ben iyiyim de siz nasılsınız' dedi. 34 yaşında bekar, bilgisayar yazılımcısı. Hastanede durum nasıl dedim; 'doktor amcalarımız' iyi bakıyor dedi. '6 yaşından beri hava savunma sistemleri üzerine çalışıyorum, şimdi bir özel sektör firmasında bilgisayar yazılımcısıyım' dedi. Bu inanç onu oraya getiriyor.

Bu millet başka bir millet. Bu millet tanımlanamaz. Çılgın Türkler diyorlar ya, bu millet İmanlı Çılgın Türkler. Öyle gittiler işini üzerine. Ne yaptığını, neyi yaptığını niçin yaptığını çok iyi biliyor.
''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×