Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD dönüşü uçakta konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri dönüşü uçakta yaptığı açıklamalarda, ABD Başkanı Obama ve Başkan Yardımcısı Biden'la görüşmelerinde, FETÖ elebaşısı Gülen'in iadesi konusunun ele alındığını kaydetti. FETÖ'yle ilgili bütün belge ve bilgileri Amerika ile paylaştıklarını anlattı.

''FETÖ KAÇACAK DELİK BULAMAMALI''

Recep Tayyip Erdoğan, ''FETÖ konusunda herkes gereken hassasiyeti göstermeli. Bunlar kaçacak delik bulamamalı.'' dedi. Cumhurbaşkanı, iade talebi için Amerika'ya 85 koli belge gönderildiğini ve gönderilmeye devam edileceğini belirtti. Terörist başının başka bir ülkeye kaçması durumunda o ülkeye de markaj yapılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki sürece dair de mesajlar verdi. ABD Dışişleri Bakanı'nın güvenli bölge açıklamaları için 'sonunda gelecekleri yer burası' diyen Erdoğan, sözlerine ''başka seçenek yok. Güvenli bölgeyi yapmak için uçuşa yasak bölgeye ihtiyaç var'' şeklinde devam etti.

FIRAT KALKANI HAREKATI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı harekatının oralar terörden arındırılana kadar devam edeceğini belirtti. Erdoğan açıklamasında Musul operasyonu için de şunları söyledi.

''Diğer bir hassas konu da Musul. 19 Ekim'de Irak merkezi yönetimi ile Musul'da DAEŞ'e karşı bir operasyon başlatabilecekleri söyleniyor. Ne olacağını göreceğiz ama biz hazırlıklı olmalıyız. Peşmegelerle Arapların dayanışması çok büyük önem arz ediyor.''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×