Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye 15 Temmuz tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman RTL kanalında gündeme ve darbe girişimine ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''15 Temmuz gecesi darbe teşebbüsü oldu, 18 Temmuz'da ise Almanya Başbakanı Merkel aradı. 'Yaşananların bizi endişeye sevk edecek şekilde olmaması' şeklinde bir ifadede bulundu. Tabi bunlar bizi üzüyor. İntikam hırsıyla birşey yapmıyoruz.'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişimine karşı Avrupa'nın yanlarında olmasını beklediklerini dile getirdi. Paris'te teröre karşı bir araya gelen Avrupalılar'dan aynı şeyi Türkiye için beklediklerini, Avrupa ülkelerinin en azından birer temsilci gönderebilmeleri gerektiğini ancak bunun yapılmadığını vurguladı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle 240 vatandaşın hayatını kaybettiğini 2 binin üzerinde vatandaşın da yaralandığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türk demokrasisine yapılan bu saldırının ardından sadece Avrupa Konseyi Genel Sekreteri, bir Avrupa Bakanı ve Katar Dışişleri Bakanı geldi. Bunun böyle olmasından dolayı üzülüyoruz.'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam cezasının tekrar gelip gelmeyeceği sorusuna da ''Yenikapı'da geçen Pazar günü miting düzenledik. Yaklaşık 5 milyon kişi katıldı ve hepsi 'idam, idam isteriz' dedi. Parlamentodan çıksa ben onay makamıyım bana gelir. Ben de onaylarım'' yanıtını verdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×