Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kızılay'a kurban vekaleti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Kerem Kınık ile Kızılay'ın yönetim kurulu üyelerini Tarabya'daki Huber Köşkü'nde kabul etti. Erdoğan görüşmede kurbanlarının nerelerde kesilmesini istediğini vekalet makbuzlarına bizzat kendi elleriyle yazdı.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurban vekaletleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Kınık, ''Sayın Cumhurbaşkanımız ailesinin ve kendisinin kurban vekaletlerini Kızılay'a vermek istediler. O vekaletleri aldık. Kendisi kurbanların özellikler Cerablus'ta, Halep'te, Türkmen Dağları'nda, bir sel felaketi nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan Makedonya Üsküp'te, Somali'de, Filistin Gazze'de olmak üzere yurtdışında kesilmesini arzu ettiler ve vekaletini verdi.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat kendi elleriyle yazarak imzaladığı kurban vekaletlerinin fotoğraflarını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık sosyal medya hesabından paylaştı. Dr. Kerem Kınık Twitter'dan attığı mesajda ''Cumhurbaşkanı'mızın Kurban vekâletlerini Kızılay adına teslim aldık. Makbuza kendi elleri ile bölgeleri yazdılar'' ifadelerini kullandı. 

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kızılay'a verdiği kurban vekaleti makbuzlarının fotoğrafları...KIZILAY'DAN CERABLUS'A YARDIM

Görüşmenin ardından Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Cerablus'a yapılacak insani yardımlar hakkında da bilgiler verdi. Kınık, ''Kızılay'ın mobil mutfağı günlük 5 bin kişiye sabah, öğle ve akşam yemekleri sunuyor. 3 gündür bu gıda yardımlarımız Cerablus'ta devam ediyor. Bu yardımlarımızı özellikle Cerablus'a dönen eski sakinlerine ve yeni oraya ulaşmış olan vatandaşlara yönelik gıda destekleri, bayramlık elbiseler ve çok boyutlu insani yardım olarak sağlık hizmetleri sunulması gibi farklı boyutlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.'' dedi.

Kınık, Suriye'ye yardımların devam edeceğini belirterek, ''Suriye'nin içerisindeki yardımları özellikle Dereya bölgesinden Birleşmiş Milletler gözetiminde ve anlaşmayla boşaltılan insanlara yönelik yardımların ulaştırılması ve Halep içerisine sayın Putin'le yapılan anlaşmalar çerçevesindeki talimatlara göre yardım yapılmasına yönelik talimatlar verdik. Bu konuyla ilgili çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız'' açıklamasında bulundu.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×