Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hindistan'dan FETÖ mesajı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan ziyaretinde açıklamalarda bulurak Hindistan'ın FETÖ'yü topraklarından çıkaracaklarına inandığını söylerek şunları dile getirdi  "Dost Hindistan’ın FETÖ’yü ülkesinden tamamen çıkaracağına inanıyorum" dedi. 

Terör örgütlerinin asıl hedefinin yıldırmak olduğunu söyleyen Erdoğan, "Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar döktükleri kanda boğulacaklar." diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIN'DAN HİNDİSTAN'A FETÖ MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan devam eden görüşmelerde FETÖ konusunda bilgi verildiğini söylerek "İstişarelerimiz sırasında 15 Temmuz gecesi demokrasimize kasteden FETÖ hakkında ayrıntılı bilgi verdim. FETÖ’nün örgütlenme modeli ve paravan kuruluşları hakkında bilgilendiriyoruz ikaz ediyoruz. Dost Hindistan’ın FETÖ’yü ülkesinden tamamen çıkaracağına inanıyorum. Bu dünyanın en tehlikeli en gözü dönmüş terör örgütlerindendir. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından desteğini ifade eden Hindistan yönetimine bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Bilhassa Avrupa'da kültürel ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının zehirli bir sarmaşık gibi toplum bünyesini sardığını görüyorum. Farklılıklarımızı bir tehdit değil zenginlik olarak görüyorum. Ben ziyaretimin her açıdan ülkelerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sayın Başbakan'a ayrıca şahsım, heyetim adına teşekkür ediyorum." 

CUMHURBAŞKANIN'DAN YENİ KABİNE AÇIKLAMASI

"Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben Cumhurbaşkanı olarak giremem ama ileride ne olur, ne biter, onu da şu anda söylemek yanlış olur. Sağlıklı bir şekilde yürüyen bir hükümet yapısı var. Ekonomide yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da hükümetimizin başarısı, bu başarıyı değerlendirme, Sayın Başbakan'ın kendi tasarrufları her an olabilir. Bu tasarrufları Cumhurbaşkanı olarak da paylaşma imkanımız olacaktır. Buradaki yetki, Başbakan ve hükümete aittir. Bütün temennimiz ülkemizin geleceği için en hayırlı olay neyse, odur.  Sağlıklı bir şekilde yürüyen bir hükümet yapısı var. Ekonomide yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da hükümetimizin başarısı, bu başarıyı değerlendirme sayın Başbakan'ın kendi tasarrufunda her an olabilir. Bu tasarrufları Cumhurbaşkanı olarak da paylaşma imkanımız olacaktır."

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan  Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle ""Ziyaretim sırasında bu akşam Hindistan'ın ileri gelen firmalarının yönetim kurulu başkanları ile görüşmem olacak. Ekonomik ve ticari ilişkilerimizin yanı sıra, turizm, enerji, terörle mücadele alanlarında işbirliği alanlarını değerlendireceğiz.

24 Nisan'daki hain saldırıda 25 Hint görevlisi hayatını kaybetti. Hindistan'ın acısını çok iyi anlıyoruz. Masumları katleden şer odaklarını da bu ziyaret sırasında etraflıca ele alacağız.

Özellikle yazılım sektöründe Hindistan'ın yeri dünyada bellidir. Son 5 yılda bakan ve üstü seviyede gerçekleştirilen ziyaretlerin sayısı önceki 20 yılı aşmıştır."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×