Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan Kayseri saldırısı açıklaması

KAYSERİ Erciyes Üniversitesi yakınında çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse yönelik bombalı saldırıda 13 askerimiz şehit oldu, 48 askerimiz de yaralandı. Saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri saldırısı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ''Terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür. Saldırı Suriye'deki gelişmelerden bağımsız değil. Saldırıların amacı Türkiye'ye çelme takmak.'' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Kayseri saldırısı açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım ise terör örgütlerinin 15 Temmuz'dan ders almadıklarını ifade ederek, ''Amacı zaten milletimizin canını sıkmak, ama öyle anlaşılıyor ki daha 15 Temmuz'dan ders almamışlar. Adı ne olursa olsun, terör alçaklıktır, insanlık suçudur. Terör örgütü şunu bilmelidir ki: Çanakkale, İstiklal ruhu bu millette tam anlamıyla vardır, bu olaylar terörle mücadele duygumuzu daha da arttırır. O yüzden programımızı yapacağız. Kahramanmaraş'tan bu alçaklara gereken mesajı hep birlikte vereceğiz.'' açıklamasında bulundu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×