Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı'ndan 3. köprü açılış töreni açıklaması
İstanbul'un 3. Boğaz Köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü 25 Ağustos Cuma (yarın) açılıyor. Cumhurbaşkanlığı internet sitesinden yarın yapılacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılış töreni için bir basın açıklaması yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın iştirak edeceklerinin belirtildiği açıklamada ayrıca çeşitli ülkelerden devlet başkanlarının da törene katılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılış töreni basın açıklaması şöyle;

''Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla, birçok özelliği ile dünya ve ülkemiz mühendislik tarihi için büyük bir kilometre taşı olma niteliğindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun açılış töreni, 26 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Başbakanımız Sayın Binali Yılıdırım’ın iştirakleriyle gerçekleşecek törende, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili’nin yanısıra çok sayıda ülkenin ulaştırma ve ekonomi bakanları da hazır bulunacaklardır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın törene iştirak edecek olan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov ve Bosna-Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç ile ayrıca ikili görüşmeler yapması öngörülmektedir. Görüşmelerde ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alınacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×