Bu haber kez okundu.

Cumhuriyet Gazetesi'nde kimler gözaltına alındı ?
Cumhuriyet Gazetesi'ne "FETÖ/PDY ve PKK/KCK üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek"ten operasyon düzenlendi. Güvenlik güçlerinin sabah saatlerinde harekete geçtiği operasyon kapsamında aralarında gazetenin yazarları ve yöneticilerinin de olduğu 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve Yazar Günay Öz gözaltına alındı. İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay yurtdışında olduğu için hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ayrıca bu kişilerin evlerinde de arama başlatıldığı bildirildi. Şüphelilere yöneltilen suçlama ise ''FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak''. Aslında gözaltı listesinde 15 kişinin yer aldığı ancak Orhan Elçi'nin yaşlı olması sebebiyle sadece evinde arama yapılacağı belirtildi. Peki Cumhuriyet Gazetesi operasyonunda kimler yakalandı ve gözaltına alındı? Hangi isimler hakkında yakalama kararı çıkarıldı?

İşte Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonda gözaltına alınanlar ve arama kararı verilenler şöyle;

Gözaltına alınanlar: Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Eser Sevinç, Hakan Kara, Musa Kart, Bülent Utku, Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik, Bülent Yener, Turhan Günay ve Aydın Engin. 

Yurtdışında olanlar: İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Nebil Özgentürk, eski genel yayın yönetmeni Can Dündar

CAN DÜNDAR HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Soruşturma kapsamında gazetenin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar hakkında, yurtdışında olduğu için yakalama kararı çıkarıldı.

GAZETE'DEN İLK AÇIKLAMA

Cumhuriyet Gazetesi'nin internet sitesinden gözaltılarla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, gözaltına alınan kişilerden Aydın Engin, yazar Hikmet Çetinkaya ve yöneticilerden Hakan Kara ile çizer Musa Kart'ın evinde arama yapıldığı bildirildi.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner1