Bu haber kez okundu.

Darbe girişimine katılan asker ve silah sayısı açıklandı
Genelkurmay Başkanlığı'ndan 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yapılan açıklamada ''Asker elbiseli teröristlerin sayısı 8 bin 651, TSK'nın yüzde 1,5'idir" denildi. TSK'nın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yaptığı açıklamada 'asker elbisesi taşıyan FETÖ teröristleri' vurgusu yapılarak o gece kullanılan silah, gemi ve askeri mühimmat sayıları açıklandı.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre darbeci askerler tarafından darbe girişimi sırasında 74 tank, 246 zırhlı araç, 35 uçak, 37 helikopter, 3 gemi, 3 bin 992 hafif silah kullanıldı. Ayrıca darbe girişimine 8 bin 651 TSK personelinin katıldığı bilgisinin verildiği açıklamada bu kişilerin bin 676'sı er/erbaş, bin 214'ünün ise askeri öğrencilerden oluştuğu belirtildi.

TSK'DAN YAPILAN DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

''TSK içerisinde yuvalanmış, büyük çoğunluğu asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristler (FETÖ) tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen alçakça, kahpece gerçekleştirilen menfur darbe girişimine katılanlar ve kullandıkları devlet malı harp, silah, araç ve gereçleri belirlenmiştir.
Yapılan incelemede; milletimize, değerlerimize, yüce Meclisimiz başta olmak tüm kurumlarımıza asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ) sayısının 8.651 olduğu (1676'sı erbaş/er, 1214'ü Askeri Öğrenci.), bu sayının TSK personel mevcudunun % 1,5'ine tekabül ettiği, dolayısıyla TSK'nın kahır ekseriyetinin bu hain girişime şiddetle karşı çıktığı zaten sayılar üzerinden de görülmektedir.

Kullanılan harp silah araç ve malzemelerinin TSK toplam mevcuduna oranı,

Uçaklarda % 7 (35 uçak bunun 24'ü muharip uçak),
Helikopterlerde % 8 (37 Helikopter bunun 8'i taarruz helikopteri),
Tank ve zırhlı araçlarda % 2,7 (246 Zh. Araç bunun74'ü tank),
Gemilerde % 1, (3 gemi)
Hafif silahlarda % 0,7 (3992 adet hafif silah)

Mazisi şan ve şerefle dolu, gücünü yüce Türk milletinden alan TSK içerisine sızmış illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ), ülkemize yaşattığı bu zillet ve rezalete katılan/destekleyenlerin ve kullandıkları araçların oranı genel olarak ortalama % 1.5 seviyesinde kalmıştır. 

TSK bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve milletimize yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. "Devlet namusumuzdur." düsturuyla yola çıkmış olan bu vatanın evlatları bu yolda gözünü kırpmadan canlarını seve seve feda edeceklerdir.''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×