Bu haber kez okundu.

Darbe tehlikesi geçti mi tehdit devam ediyor mu?
Darbe tehlikesi tamamen geçti mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün (6 Ağustos Cumartesi) İstanbul'daki Tarabya Köşkü'nde medya yöneticilerini misafir etti. Gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı 'darbe tehlikesi geçti mi?' sorusuna da yanıt verdi.

FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlar hakkında bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

Darbe tehlikesi geçti mi?

Erdoğan, "Bu işin bittiğine şu an inanmıyorum. Diz çöktürmek isteyemler güçlü Türkiye ile karşılaştı. Üst akıl çok acımasızca oynuyor. Atacağımız adımlar var rehavete kapılmıyoruz."

Darbe girişimi nasıl çöktü?

Erdoğan, ''Akıncı Üssü'ne 12 bomba attırdık. Üs vurulunca bu girişim çöktü. Darbe başarılı olsaydı, üst akıl neyi istiyorsa onu yerine getireceklerdi.''

7 Ağustos Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu miting birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek.'' diyerek liderlerin bir arada olacağından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası batılı ülkelerin tutumuyla ilgili olarak da ''Bizimle de 2010'a kadar uyumluydular. Gülen ABD'yi bile ele geçirmek istiyor. Üst akıl neyi istiyorsa harfiyen yerine getirecekti. Darbe başarlı olsaydı zil takıp oynarlardı.'' açıklamasında bulundu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×